Private Loan Market

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czym jest i kto może z niej skorzystać?

pożyczka pod zastaw nieruchomości

Zastanawiasz się, w jakiego rodzaju inwestycjach może pomóc pożyczka zabezpieczona hipoteką i czy warto się na nią zdecydować? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

Pożyczka zabezpieczona hipoteką – definicja

Pożyczka dla przedsiębiorców pod zastaw nieruchomości to nic innego jak przekazanie środków finansowych w zamian za zabezpieczenie w formie wpisu na hipotekę mieszkania, gruntu, domu czy innej nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań kredytowych oferowanych przez banki.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – dla kogo?

Bardzo często pożyczka zabezpieczona hipoteką zaciągana jest przy zakupie mieszkania lub domu przez osoby fizyczne. Jednak może być wykorzystywana także do pozyskania środków na inwestycje. Wtedy nieruchomość stanowi zabezpieczenie, a kapitał wydawany jest na przykład na rozwój firmy.

Należy jednak pamiętać, że otrzymanie pożyczki pod zastaw nieruchomości od banku, nie jest proste. Musisz przejść przez wieloetapowy proces weryfikacji, a i tak nie możesz mieć pewności, że wniosek o kredyt zostanie rozpatrzony pozytywnie. Samo zabezpieczenie to nie wszystko. Wymagane jest także udowodnienie zdolności kredytowej. Kandydat na kredytobiorcę musi spełniać wiele restrykcyjnych wymogów. Mogą być one związane z dochodami kredytobiorcy, jego historią kredytową, a nawet jego wiekiem. Jak więc widać, samo posiadanie mieszkania, działki czy domu to jedynie pierwszy krok na drodze do uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości w ten sposób.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw online. Jak je dostać i czy warto? Zobacz!

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – skuteczna alternatywa dla banków

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który myśli o rozwijaniu swojej działalności, planuje kolejne projekty biznesowe i potrzebujesz kapitału, pożyczka pod zastaw nieruchomości może być dobrym rozwiązaniem. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy bankowe zasady kredytowe są nader rygorystyczne? Na szczęście istnieją alternatywy!

Jedną z nich jest skorzystanie z pomocy prywatnej instytucji finansowej, takiej jak Private Loan Market. Jak w tym konkretnym przypadku wygląda pożyczka pod zastaw nieruchomości? Przede wszystkim pożyczki udzielane przez PLM dotyczą tylko przedsiębiorców. Nie są przeznaczone dla osób fizycznych. Firmy mogą je natomiast przeznaczać na dowolne cele biznesowe.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – skuteczny zamiennik dla hipotecznego kredytu bankowego

Pożyczka w PLM pozwala zminimalizować przewlekłe i uciążliwe procedury bankowe. Z tego finansowania bardzo chętnie korzystają inwestorzy na rynku nieruchomości i deweloperzy, ale również właściciele hotelów, biznesów transportowych oraz produkcyjnych. Private Loan Market skupia się na perspektywicznych projektach biznesowych, które mają zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Może to być pożyczka pod zastaw nieruchomości różnego typu. W grę wchodzą zarówno obiekty prywatne, takie jak działki i mieszkania, jak też nieruchomości o przeznaczeniu biznesowym. Zabezpieczeniem mogą być również ruchomości, takie jak maszyny, urządzenia lub środki transportu. Nieruchomości mają jednak priorytet przy określeniu warunków pożyczki.

 

Zobacz też: https://plmfund.pl/pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-pozabankowe/

Pożyczka pod zastaw nieruchomości w PLM – kluczowe kwestie

Usługa oferowana przez Private Loan Market polega na finansowaniu projektów deweloperskich lub innych projektów biznesowych realizowanych przez przedsiębiorców z wielu branż. Procedura finansowania w PLM wymaga uzasadnienia źródła spłaty.

Co ważne, minimalna kwota o którą może wnioskować firma w ramach pożyczki pod zastaw nieruchomości to 500 tys. zł., przy czym PLM udziela finansowania do kwoty 50 proc. wartości zabezpieczenia. Oznacza to, że pożyczkobiorca korzystający z usług Private Loan Market musi dysponować nieruchomością o wartości co najmniej miliona złotych. W naturalny sposób determinuje to fakt, że wśród klientów Private Loan Market znajdują się firmy mające w swych planach ambitne rozwojowe projekty. Przykład? Deweloperzy planujący rozbudowę swoich aktywów. Z oferty PLM korzystają także firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą dokonywać ekspansji swojego biznesu.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat. Czy jest możliwa? Zobacz!

PLM i pożyczka dla firmy pod zastaw nieruchomości – najważniejsze zalety

Pożyczka dla przedsiębiorców pod zastaw nieruchomości to szereg korzyści dla przedsiębiorcy. Wśród najważniejszych kwestii, które odróżniają tę pożyczkę od typowego kredytu hipotecznego oferowanego przez banki, można wymienić:

 • szybkość udzielania finansowania (o wiele większą niż w przypadku instytucji bankowych);
 • szersze możliwości finansowania niż te oferowane w bankach;
 • daleko posuniętą elastyczność;
 • bogate doświadczenie oraz wiedzę ze strony naszej prywatnej instytucji finansowej skutkujące odpowiednim wsparciem naszych klientów w ich działalności;
 • dużo tańsza forma finansowania niż oferowane przez konkurencyjne instytucje (w przypadku PLM finansowanie wynoszące do 50 proc. kwoty zabezpieczenia, w przypadku innych instytucji – do ok. 30 proc. kwoty zabezpieczenia);
 • umowa pożyczki z zabezpieczeniem bez limitu zaangażowania środków.

To wszystko sprawia, że usługa pożyczkowa oferowana przez PLM jest idealna dla małych i średnich deweloperów chcących realizować większe projekty inwestycyjne i płynnie rozwijać swoją działalność. To także doskonałe rozwiązanie dla innych firm, także tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą realizować ambitne inwestycje.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – indywidualne podejście

Specjaliści Private Loan Market podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Pożyczka pod zastaw nieruchomości w PLM jest dostosowana do sytuacji i oczekiwań danego pożyczkobiorcy tak, by mógł jak najbardziej efektywnie realizować swoje projekty inwestycyjne.

Kto może ubiegać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości w PLM? W zasadzie każdy, kto potrzebuje pożyczyć minimum 500 tysięcy złotych. Chociaż większość klientów to firmy deweloperskie różnej wielkości, PLM pozostaje otwarte na wspieranie przedsiębiorców z wielu branż. Warunek to chęć prowadzenia ambitnych inwestycji oraz rzecz jasna posiadanie nieruchomości o odpowiedniej wartości, która będzie mogła stanowić zabezpieczenie.

 

zobacz też: https://plmfund.pl/pozyczka-pod-zastaw-nieruchomosci-na-10-lat/

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – kto może z niej skorzystać?

Deweloperzy korzystający z usług PLM przeznaczają środki pozyskane dzięki pożyczkom na rozwijanie swoich inwestycji. Klienci często mają problem z zakupem ziemi, której zakupu nie chcą kredytować banki. W takich sytuacjach deweloperzy udają się po pomoc do prywatnej instytucji finansowej, takiej jak Private Loan Market. 

Przeczytaj też:  Źródła finansowania przedsiębiorstw – jak możesz sfinansować rozwój swojej firmy?

Kolejnym typem klientów korzystających z pożyczek pod zastaw nieruchomości ze strony Private Loan Market, to przedsiębiorcy ze wszelkich innych branż, którzy prowadzą ambitne i szeroko zakrojone projekty inwestycyjne. Ich sytuacja biznesowa jest korzystna. Niestety nie mogą otrzymać kredytu ze strony banku z powodu różnych problemów proceduralnych. Dysponując odpowiednim zabezpieczeniem, mogą liczyć na pomoc ze strony PLM.Jak widzisz, istnieją zasadnicze różnice między kredytami hipotecznymi a alternatywnymi formami finansowania. O ile te pierwsze odznaczają się niezwykle skomplikowanymi procedurami i regułami kredytowania, o tyle formy alternatywne oferują przedsiębiorcom większą elastyczność. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę, jeżeli zastanawiasz się nad wnioskowaniem o pożyczkę pod zastaw nieruchomości.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h