Private Loan Market

Kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości. Sprawdź, czym jest i gdzie uzyskać pożyczkę!

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości to skuteczny sposób na pozyskanie znaczących środków. Co ciekawe, pożyczkę pod zastaw nieruchomości możesz uzyskać nie tylko w banku. Zobacz, jakie są alternatywy!

Dla kogo przeznaczony jest kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości, takiej jak mieszkania lub domy? Przede wszystkim jest to produkt odpowiedni dla osób, które chcą poprawić swoją zdolność kredytową lub otrzymać finansowanie na bardziej korzystnych warunkach. Co oczywiste, mówimy tu o tych osobach, które posiadają mieszkania, domy, czy inne nieruchomości, które mogą służyć jako zastaw. Pamiętać jednak należy, że kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości nie oznacza, że przestaje się liczyć ocena zdolności kredytowej. Nie posiadając takowej, z pewnością nie otrzymasz pożyczki w banku.

Banki decydując o przyznaniu kredytów, biorą pod uwagę takie czynniki jak zarobki pożyczkobiorcy, formę zatrudnienia (czy jest to umowa zlecenia, umowa o dzieło, umowa o pracę itp.), jego wiek, a także historię wcześniejszych zobowiązań. Ta ostatnia dostępna jest dla przedstawicieli banków poprzez BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej. Kredyt pod zastaw innej nieruchomości w wielu przypadkach może oznaczać mniej rygorystyczne podejście do różnych wytycznych. Nie oznacza to jednak, że otrzymasz pożyczkę, nie spełniając żadnych warunków. Musisz rozsądnie przeanalizować swoje możliwości, zanim zaczniesz wnioskować o finansowanie. Przy tym warto nadmienić, że do wielu powyżej zarysowanych aspektów inaczej będą podchodzić banki, a inaczej (bardziej elastycznie) prywatne instytucje finansowe.  

Kredyt pod zastaw innej nieruchomości a kwestia prawa własności

Co logiczne, jednym z kluczowych, a wręcz niezbędnym warunkiem, jaki będziesz musiał spełnić, gdy będziesz chciał zaciągnąć pożyczkę lub uzyskać kredyt, będzie udowodnienie, że faktycznie posiadasz określoną nieruchomość. Będziesz musiał to wykazać przy pomocy właściwych dokumentów zarówno w przypadku wnioskowania o pożyczkę w banku oraz w prywatnej instytucji finansowej.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw online. Jak je dostać i czy warto? Zobacz!

W związku z tym musisz przedstawić bankowi lub prywatnej instytucji finansowej dokumenty, które jednoznacznie wskażą na to, że jesteś właścicielem przyszłego zabezpieczenia kredytu. Może to być np. akt własności, akt darowizny lub inne dokumenty notarialne, które ponad wszelką wątpliwość poświadczą, że dana nieruchomość jest twoja.

Kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości a pożyczka hipoteczna – zasadnicze różnice

Często mylnie przyjmuje się, że dwa wymienione rozwiązania to w istocie jeden i ten sam produkt. Tymczasem jest zgoła inaczej. Chociaż zarówno kredyt hipoteczny jak i pożyczka hipoteczna wiążą się z ustanowieniem hipoteki na danej nieruchomości, te produkty dzielą zasadnicze różnice, przede wszystkim pod względem przeznaczenia środków pożyczkowych.

Kredyt hipoteczny ma charakter celowy. Oznacza to, że jego przeznaczenie jest jednoznacznie określone w umowie kredytowej i musi być związane z zakupem nieruchomości. Właśnie w tym celu pożyczkobiorca wnioskuje o środki przy kredycie hipotecznym i otrzymując je, musi zrealizować właśnie tak zarysowany cel. Tymczasem w przypadku pożyczki hipotecznej sprawa ma się inaczej. Nie jest ona z założenia kredytem celowym, a to oznacza, że środki pozyskane dzięki niej możesz wykorzystać w rozmaity sposób.

To wszystko sprawia, że niejednokrotnie pożyczka hipoteczna wykorzystywana jest jako alternatywa dla kredytów gotówkowych. W tym artykule pisząc o kredycie hipotecznym pod zastaw innej nieruchomości, omawiamy więc zarówno sytuacje, w których mamy do czynienia z realnym kredytem hipotecznym (gdy zastaw stanowi rodzaj wkładu własnego), jak i te w których w istocie mówimy o pożyczce hipotecznej. Ostatecznie także wnioskując o pożyczkę hipoteczną możesz przeznaczyć środki na budowę domu lub zakup mieszania. Rzecz jasna w takiej sytuacji wartość zastawu powinna być proporcjonalnie wyższa.  

Kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości – procedura wnioskowania

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku procesu wnioskowania o tego typu finansowanie musisz liczyć się z tym, że bank będzie prowadził szczegółowe rozpoznanie nie tylko twojej osoby, ale także nieruchomości, która będzie miała stanowić zastaw. Wartość tej ostatniej może być m.in. oceniana przez rzeczoznawcę, którego werdykt będzie mieć ogromne znaczenie w kontekście kwoty pożyczki, na jaką będziesz mógł liczyć. Co więcej, z zasady to kredytobiorca jest zobowiązany do pokrycia kosztów pracy rzeczoznawcy.

Przeczytaj też:  Pożyczka dla deweloperów – prywatna czy bankowa? Sprawdź!

Co oczywiste, będziesz musiał w ramach procedury przedstawić szereg różnych dokumentów. Akt własności tudzież wypis z rejestru gruntów czy księgi wieczystej to jedno. Ale w przypadku tego produktu, tak jak przy typowym kredycie ważne będzie także zaświadczenie o twoich zarobkach. Instytucja, w której będziesz wnioskował o finansowanie, może też wymagać np. zeznań podatkowych z niedawnego okresu. Oczywiście pod względem rozmaitych formalności typowe instytucje bankowe są bardziej skrupulatne niż instytucje prywatne.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości a prywatna instytucja finansowa

Wielokrotnie już wspomnieliśmy o tym, że pod wieloma względami pożyczki oferowane przez instytucje prywatne mogą być bardziej korzystne od pożyczek hipotecznych i kredytów hipotecznych udzielanych przez banki. Niejednokrotnie w przypadku instytucji prywatnych będziesz mógł liczyć na o wiele większą elastyczność a także szybsze uzyskanie finansowania.

Tak właśnie jest w przypadku Private Loan Market, prywatnej instytucji finansowej, która udziela pożyczek pod zastaw nieruchomości. Oferta PLM jest skrojona pod potrzeby tych pożyczkobiorców, którzy z jakichś względów nie posiadają zdolności kredytowej (np. wystarczających dochodów) lub po prostu do tych, którym zależy na pominięciu długich i skomplikowanych procedur bankowych. Co ważne, produkty PLM adresowane są do przedsiębiorców nie zaś do osób prywatnych.

Pożyczki w PLM – jakie nieruchomości mogą stanowić zabezpieczenie?

W przypadku pożyczek udzielanych przez Private Loan Market akceptowalnym zabezpieczeniem są zarówno nieruchomości prywatne jak i komercyjne. Tym samym w grę wchodzą zarówno domy, mieszkania, czy nawet działki budowlane, jak też magazyny, czy lokale usługowe. Naturalnie każdorazowo pożyczkobiorca, musi wykazać przed instytucją, że jest właścicielem nieruchomości. Proces wnioskowania jest jednak prostszy i obłożony mniejszą liczbą rozmaitych regulacji niż w przypadku banków.

Warto przy tym dodać, że minimalna wartość pożyczki udzielanej przez Private Loan Market to pięćset tysięcy złotych. Zarazem ta prywatna instytucja finansowa udziela pożyczek do pięćdziesięciu procent wartości zastawianej nieruchomości. Co za tym idzie, w przypadku wnioskowania o finansowanie wartość nieruchomości pożyczkobiorcy winna wynosić przynajmniej milion złotych.

Przeczytaj też:  Finansowanie dłużne – korzyści dla firmy

Jacy klienci sięgają po finansowanie w PLM?

Najważniejszą grupę klientów Private Loan Market stanowią mali i średni deweloperzy, którzy poszukują nowych okazji inwestycyjnych. Mowa tu o inwestorach, którzy już posiadają pewne nieruchomości, jednak potrzebują środków, które pomogą w budowie kolejnych. Pożyczki w PLM, które nie mają charakteru celowego, mogą także pomóc w zakupie ziemi. To niezwykle ważna informacja dla klientów, jako że banki z zasady nie kredytują zakupu ziemi.

Nie oznacza to jednak, że z oferty PLM korzystają wyłącznie deweloperzy. Wśród klientów instytucji odnaleźć można firmy z branży transportowej, hotelarskiej, a nawet z sektora nowych technologii. PLM to instytucja elastyczna, która pozostaje otwarta na wszystkie biznesy. Warunek to posiadanie nieruchomości, która może być przedmiotem zastawu oraz ambitne cele inwestycyjne. I rzecz jasna wypłacalność.

Pożyczki w Private Loan Market – najważniejsze plusy

Do kluczowych zalet pożyczek oferowanych przez PLM można zaliczyć:

  • możliwości finansowania szersze niż w bankach;
  • szybkość udzielania finansowania;
  • elastyczność (pod kątek kwoty kredytu, warunków spłaty pożyczki itp.);
  • udzielanie finasowania nawet do 50 proc. wartości zastawianej nieruchomości;
  • brak limitu zaangażowania środków.

Kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości – podsumowanie

Jak widzisz, banki nie są jedynym miejscem, do którego możesz się udać w poszukiwaniu pożyczek pod zastaw nieruchomości. Oferty instytucji prywatnych w wielu wypadkach mogą okazać się o wiele bardziej korzystne. Przede wszystkim oferując daleko posuniętą elastyczność względem potrzeb klientów. 

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h