Private Loan Market

Kredyt pod zastaw działki. Przekonaj się, jak może ci pomóc!

Kredyt pod zastaw działki

Kredyt pod zastaw nieruchomości to skuteczny sposób na pozyskanie kapitału. Jednym z rodzajów tej pożyczki jest kredyt pod zastaw działki. Zobacz, jak go dostać i czy aby na pewno możesz go szukać tylko w bankach.

Biorąc kredyt hipoteczny pod zastaw działki, możesz liczyć na znaczącą kwotę finansowania, którą otrzymasz od banku lub prywatnej instytucji. Kwota pożyczki może wynieść nawet kilkadziesiąt procent wartości danej nieruchomości.

Co musisz zrobić, aby otrzymać kredyt pod zastaw działki? Jakie warunki musisz spełnić jako kredytobiorca? O jakich formalnościach należy pamiętać? I wreszcie – czy instytucje bankowe to najlepsze miejsce, by uzyskać pożyczkę tego rodzaju? Poznaj najważniejsze informacje i przekonaj się, jakie istnieją alternatywy dla kredytu bankowego tego typu.

Kredyt pod zastaw działki a twoje prawo do nieruchomości

Nie obawiaj się. Biorąc pożyczkę pod zastaw działki, w dalszym ciągu pozostajesz jej właścicielem i przysługują ci wszystkie prawa wynikające z tego tytułu. Nie ma tu znaczenia typ gruntu. Sytuacja wygląda tak samo niezależnie od tego, czy mowa o przestrzeni rekreacyjnej, budowlanej czy rolnej. Kredytobiorca pozostaje właścicielem nieruchomości, może nią dalej rozporządzać i, rzecz jasna, z niej korzystać.

Tym samym kredyt pod zastaw działki to rozwiązanie, które nie zagrozi w żaden sposób twojej własności. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz systematycznie spłacał swoje zobowiązania. Ta pożyczka hipoteczna ma przy tym jedną zasadniczą przewagę nad kredytem gotówkowym. Wykorzystując nieruchomość jako zabezpieczenie, możesz liczyć na pozyskanie znaczącej kwoty.

Kredyt pod zastaw działki – dla kogo?

Pożyczka pod zastaw to rozwiązanie idealne dla tych osób, którzy posiadają własną ziemię. Ustanowienie zabezpieczenia kredytu w tej postaci może sprawić, że otrzymasz kwotę, o którą się ubiegasz. Nawet jeśli w innych warunkach w oczach banku nie miałbyś odpowiedniej zdolności kredytowej.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK. Sprawdź, jak je otrzymać!

Nieruchomość w przypadku tego rozwiązania pełni funkcję wkładu własnego. Często zdarza się, że kredytobiorcy sięgają po taką pożyczkę, by sfinansować budowę domu. Nie jest to jednak konieczny wymóg. Nawet jeżeli chcesz wykorzystać środki w innym celu, powinieneś otrzymać kredyt pod zastaw działki. Z zasady tak banki, jak i prywatne instytucje finansowe nie wymagają, by kwota kredytu została przeznaczona na konkretny cel.

Pożyczka pod zastaw działki – warunki

Jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać kredyt pod zastaw działki? Pierwszy z nich jest oczywisty i wynika wprost z samej definicji tego rodzaju produktu. Musisz być właścicielem danej nieruchomości i udowodnić ten fakt przed instytucją, w której wnioskujesz o środki. W tym celu powinieneś okazać stosowne dokumenty, na przykład akt własności ziemi lub inny akt notarialny potwierdzający twoje prawa do gruntów.

Pamiętaj jednak, że jeżeli składasz wniosek w banku, to nie będzie jedyny warunek. W dalszym ciągu znaczenie będzie mieć twoja historia kredytowa oraz fakt, czy jesteś zatrudniony, na jakich zasadach i jakie masz dochody. Przedstawiciel banku będzie musiał też sprawdzić twoje dane w BIK. W prywatnych instytucjach finansowych reguły dotyczące przyznawania pożyczek zazwyczaj nie są tak rygorystyczne, jak w bankach. Jednak także tam będziesz zobowiązany do wykazania, że jesteś w stanie spłacać zaciągniętą pożyczkę.

Kredyt pod zastaw działki a pożyczka hipoteczna – różnice

Pożyczka hipoteczna i kredyt pod zastaw działki to nie do końca to samo rozwiązanie. W obydwu przypadkach mówimy o produkcie związanym z zastawem, którym jest twoja własność. Jednak przedmiot zastawu jest odmienny. W przypadku pożyczki pod hipotekę jest to hipoteka na nieruchomości. W przypadku rozwiązania omawianego w tym artykule jest to po prostu grunt. 

Co jednak istotne, w obydwu wskazanych przypadkach zasady dotyczące przyznawania środków i ustalania wysokości finansowania są podobne. Zarówno w przypadku pożyczki hipotecznej, jak i kredytu pod zastaw działki musisz wykazać, że jesteś właścicielem przedmiotu zabezpieczenia. Tym samym są to instrumenty odmienne pod względem szczegółowych zasad zabezpieczenia, ale w praktyce bardzo do siebie zbliżone.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw działki rolnej. Sprawdź, gdzie możesz je uzyskać!

Kredyt pod zastaw działki a prywatna instytucja finansowa

Z omawianego rozwiązania często korzystają osoby, które z jakichś względów nie mają wystarczającej zdolności kredytowej w ocenie banku. Tym samym wykorzystują nieruchomość, by poprawić swoją sytuację i w ogóle uzyskać kredyt. Czy banki to jedyna możliwość? Nie! Jeżeli myślisz o kredycie pod zastaw działki, warto sprawdzić ofertę prywatnych instytucji finansowych.

Taką właśnie instytucją jest Private Loan Market. PLM udziela pożyczek przedsiębiorcom z wielu branż, jako zabezpieczenie wykorzystując właśnie działki oraz różnego rodzaju nieruchomości. Podkreślmy – oferta skierowana jest nie do osób fizycznych, lecz właśnie do przedsiębiorców. Jeżeli jesteś właścicielem firmy marzącym o rozwoju i posiadasz odpowiedni teren pod zastaw, pożyczka PLM może być dobrym wyjściem dla ciebie. Jest to skuteczny zamiennik dla hipotecznego kredytu bankowego. Spełni twoje oczekiwania, jeżeli chcesz ominąć skomplikowane bankowe procedury. 

Oferta dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać!

Oferta pożyczkowa Private Loan Market jest dostosowana do potrzeb firm, które są dynamiczne i mają ambitne plany rozwojowe. Także tych, które w danym momencie z jakichś powodów nie mogą liczyć na kredyt bankowy, jednak są wypłacalne, mają sprecyzowany i obiecujący biznesplan oraz, oczywiście, zabezpieczenie. Jeżeli jesteś posiadaczem działki mogącej stanowić owo zabezpieczenie oraz masz firmę, która dąży do rozwoju, możesz dołączyć do grona klientów PLM.

Większość z nich, bo aż 90%, to deweloperzy – w tym mali i średni. Często wykorzystują oni posiadane nieruchomości, by uzyskać pożyczkę. Dzięki temu mogą dalej inwestować, budować i rozwijać biznes. W bankach jest to często utrudnione, zwłaszcza gdy mowa o firmach dopiero zaczynających działalność. W PLM proces decyzyjny jest mniej skomplikowany.

Projekty zabezpieczone przez nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości oferowane przez Private Loan Market są zabezpieczane przez nieruchomości. Pożyczkę, którą otrzymasz w PLM, będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel biznesowy. PLM udziela przy tym wsparcia na cele, których banki często nie chcą kredytować.

Przeczytaj też:  Spółka celowa – czym jest i jak ją finansować?

Z finansowania Private Loan Market korzysta wiele firm inwestujących na rynku nieruchomości, a także deweloperów. Jednak oferta PLM może przynieść ci wiele korzyści niezależnie od branży, w której operujesz. Wśród klientów tej instytucji finansowej odnajdziesz także przedsiębiorstwa z branży hotelowej, transportowej czy sektora nowych technologii. Podobnie szeroki jest wachlarz nieruchomości, które mogą stanowić zabezpieczenie pożyczki, począwszy od niekomercyjnych, jak działka czy dom, aż po komercyjne takie jak lokale handlowe lub magazyny.

Niemała wartość finansowania!

Jeżeli chcesz rozwijać swoją firmę, warto byś pomyślał o pożyczce pozabankowej. Minimalna kwota, którą oferuje ta prywatna instytucja finansowa, to pół miliona złotych. Przy tym możesz liczyć na finansowanie do 50% wartości nieruchomości, która stanowi zastaw. Oznacza to, że twoja nieruchomość, która będzie stanowić zastaw, musi mieć wartość co najmniej miliona złotych.

To właśnie sprawia, że oferta Private Loan Market to propozycja dla dynamicznie rozwijających się firm. Tych, które albo już mają za sobą pierwsze sukcesy i myślą o dalszym rozwoju, albo zaczynają działalność, jednak posiadają odpowiednie zabezpieczenie dla pożyczki.

Pożyczka pod zastaw w Private Loan Market – najważniejsze plusy

Pożyczki w PLM to skuteczna alternatywa dla typowego kredytu pod zastaw działki. Co istotne, każdorazowo decyzja o przyznaniu pożyczki i jej warunki, jak oprocentowanie, są ustalane indywidualnie w odniesieniu do klienta. Znaczenie mają kwota oraz okres kredytowania.

Elastyczność to nie jedyny plus związany z ofertą PLM. Do pozostałych możemy zaliczyć:

  1. proces przyznawania pożyczki o wiele szybszy niż w przypadku banków;
  2. bogate doświadczenie prywatnej instytucji finansowej i wiedza;
  3. finansowanie tańsze niż w konkurencyjnych instytucjach;
  4. możliwości finansowania szersze niż w bankach;
  5. brak limitu zaangażowania środków.

Kredyt pod zastaw działki a pożyczka z prywatnej instytucji – szybkość i wygoda

Wsparcie udzielane przez prywatną instytucję finansową ma wiele pozytywów. Sprawia, że jest to skuteczna alternatywa dla kredytów hipotecznych udzielanych w bankach. Wiąże się z szybkością decyzji, wygodą sporządzania dokumentów i elastycznością warunków. Dlatego też, myśląc o pozyskiwaniu finansowania dla swej działalności, warto mieć na uwadze rozwiązania tego typu. 

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h