Private Loan Market

Pożyczka pozabankowa dla firm. Poznaj rodzaje i wymagania!

pożyczka pozabankowa dla firm

Kiedy przedsiębiorca szuka finansowania, jednym z rozważanych rozwiązań może być pożyczka pozabankowa dla firmy. Wbrew pozorom oferty różnych instytucji są niezwykle zróżnicowane. Dowiedz się więcej o tym sektorze i atutach oferty PLM Fund!

W skrócie

  1. Pożyczka pozabankowa dla firm to elastyczne rozwiązanie finansowe, które umożliwia realizację ambitnych planów inwestycyjnych.
  2. Instytucje pozabankowe na rynku proponują niezwykle różnorodne warianty finansowania. PLM oferuje pożyczki na dowolny cel dla różnych branż.
  3. Wymagamy od firm mniej dokumentów do rozpatrzenia wniosku o pożyczkę. Zakres potrzebnej dokumentacji zależy przede wszystkim od formy zabezpieczenia.
  4. PLM udziela wsparcia aż do 55% wartości zabezpieczenia, co umożliwia klientom uzyskanie wyższych kwot niż u wielu innych pożyczkodawców.

Rodzaje pożyczek pozabankowych dla firm na rynku

Sektor finansowy stale dostosowuje swoje produkty do specyficznych potrzeb i celów przedsiębiorców. Możliwe jest również pozyskiwanie środków z funduszy europejskich. Jaka może być pożyczka pozabankowa dla firm? Poniżej krótkie omówienie najważniejszych opcji:

  1. Pożyczki inwestycyjne – dedykowane firmom, które planują inwestycje na większą skalę – na zakup nowego sprzętu, maszyn, czy też nieruchomości. Mają umożliwić przedsiębiorstwu zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku.
  2. Pożyczki pomostowe – przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków firmy, dopóki nie zostanie uzyskane długoterminowe finansowanie. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą płynnie kontynuować swoją działalność pomimo czasowego braku środków finansowych (spowodowanego np. opóźnieniami w płatnościach albo oczekiwaniem na przyznaną dotację).
  3. Pożyczki płatnicze – pomagają firmom sprostać swoim zobowiązaniom finansowym. Mogą one być wykorzystane do pokrycia takich kosztów, jak:
  • – płatności podatkowe;
  • – składki odprowadzane do ZUS-u;
  • – opłaty za usługi;
  • – wynagrodzenia dla pracowników.
  1. Pożyczki obrotowe – służą do finansowania codziennej działalności firmy. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą pokryć koszty operacyjne. Przy czym wysokość udostępnianych środków zależy przede wszystkim od udokumentowanego obrotu na firmowym koncie.
  2. Pożyczki unijne – finansowane w dużej części lub w całości przez fundusze Unii Europejskiej. Programy, w ramach których są oferowane, często określają konkretny cel, na jaki firma może przeznaczyć pożyczkę. Mogą to być m.in. inwestycje w rozbudowę, bieżącą działalność, zieloną transformację energetyczną czy rozwój innowacyjności.
  3. Pożyczki na dowolny cel – PLM oferuje pożyczki, które mogą być przeznaczone na dowolny aspekt działalnością firmy. Dzięki temu przedsiębiorcy mają większą elastyczność w wykorzystaniu uzyskanych środków. Ze względu na uproszczone procedury wszystkie warunki ustalane są indywidualnie. Podstawowe koszty zadłużenia, jakim jest pożyczka pozabankowa dla firm to:
  • – roczne oprocentowanie;
  • – prowizja;
  • – opłata za wycenę zabezpieczenia – nieruchomości, pojazdu, dzieła sztuki itp.
Przeczytaj też:  Pożyczka dla nowych firm – zobacz, jak możesz zdobyć pieniądze na rozpoczęcie działalności!

Przykładowe wymagania wobec pożyczkobiorców – potrzebne dokumenty

Załatwienie formalności związanych z kredytem w banku często jest skomplikowane i długotrwałe. W przypadku zaciągania zobowiązań w innych instytucjach jest prościej – co nie znaczy, że zawsze uda się uzyskać potrzebną pożyczkę łatwo i szybko. W wielu przypadkach istnieje pewna lista dokumentów, które są wymagane do rozpatrzenia wniosku. Najczęściej pożyczkodawcy wymagają następujących załączników:

  1. Odpis z KRS – dokument potwierdzający rejestrację firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zawiera wszystkie kluczowe informacje o przedsiębiorstwie:
  • – nazwę;
  • – adres siedziby;
  • – formę prawną;
  • – wysokość kapitału zakładowego;
  • – dane osób zarządzających firmą.
  1. Zaświadczenie o nadaniu numeru REGON i NIP – oficjalne dokumenty potwierdzające rejestrację firmy w odpowiednich urzędach. Numer REGON jest unikalnym identyfikatorem firmy, natomiast NIP jest używany do rozliczeń podatkowych.
  2. Wyciągi z kont firmowych – dają wgląd w historię transakcji finansowych firmy. Mogą pomóc ocenić jej zdolność do spłaty pożyczki.
  3. Podsumowanie KPiR za ostatni rok – zestawienie dochodów i wydatków firmy z ostatniego roku. Jest to kolejny dokument, który pozwala ocenić kondycję finansową przedsiębiorstwa przed udzieleniem pożyczki.
  4. Deklaracje PIT – zawierają informacje o zobowiązaniach podatkowych firmy. Zwykle dostarczane razem z potwierdzeniem ich złożenia do Urzędu Skarbowego.
  5. Umowa spółki – ten dokument jest wymagany od spółek. Zawiera on informacje na temat struktury firmy, zasad jej funkcjonowania, podziału udziałów i zobowiązań między wspólnikami.
  6. Zaświadczenie o wpisie do CEIDG – dokument wymagany wobec osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Potwierdza on wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Załatwienie formalności związanych z finansowaniem, jakim jest pożyczka pozabankowa dla firm, w Private Loan Market jest zdecydowanie mniej skomplikowane niż w przypadku większości ofert na rynku.

Pożyczka pozabankowa dla firm w Private Loan Market

PLM jest prywatną instytucją finansową, która oferuje wsparcie firmom zamierzającym zrealizować swoje ambitne plany inwestycyjne. Kluczowe wyznaczniki pożyczek udzielanych przez nas to szybkość, wygoda i elastyczność. Nasza oferta skierowana jest między innymi do deweloperów, przedsiębiorców z branży hotelarskiej, transportowej, produkcyjnej, a także z sektora nowych technologii. Współpracujemy zarówno z dużymi spółkami różnego rodzaju, jak i małymi JDG.

Oferta PLM obejmuje finansowanie, jakim jest pożyczka pozabankowa dla firm w wysokości od 500 tysięcy złotych w górę, co umożliwia naszym klientom realizację najambitniejszych projektów.

Szybkość analizy i procedowania wniosków pozwala na wypłatę środków nawet w ciągu 48 godzin. Klienci PLM zyskują nie tylko finansowanie, ale również wsparcie naszych specjalistów w zarządzaniu środkami finansowymi.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe

Najważniejsze zasady finansowania przez PLM

Wszystkie reguły udzielenia pomocy finansowej, jaką jest pożyczka pozabankowa dla firm, i późniejszej spłaty przez przedsiębiorstwa oparte są na przejrzystości i elastyczności. Wszystkie warunki ustalane są indywidualnie dla każdego z pożyczkobiorców. Dzięki temu finansowanie twojego przedsiębiorstwa będzie w pełni dopasowane do twoich potrzeb.

PLM udziela wsparcia aż do 55% wartości zabezpieczenia, podczas gdy w innych instytucjach najczęściej jest to ok. 30%. W efekcie nasi klienci mają możliwość uzyskania wyższych kwot finansowania, niż gdziekolwiek indziej. Zasady finansowania są jasne i zrozumiałe, co pomaga potencjalnym pożyczkobiorcom:

  • – w pełni zrozumieć warunki podejmowanego zobowiązania;
  • – podjąć je w pełni świadomie wobec konsekwencji różnych scenariuszy;
  • – planować swoje działania na przyszłość.

FAQ

Eksperci PLM Fund udzielają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pożyczek pozabankowych dla firm:

Jakie są korzyści dla firmy z pożyczki pozabankowej?

Najważniejsze zalety oferty Private Loan Market to szybkość, elastyczność, dostępność dla firm bez zdolności kredytowej oraz możliwość omijania skomplikowanych procedur bankowych.

Czy mogę skorzystać z pożyczki pozabankowej dla firmy, jeśli dopiero rozpoczynam działalność gospodarczą?

Tak, pożyczka pozabankowa dla firm jest dostępna także dla podmiotów, które wchodzą na rynek.

Chcę zabezpieczyć pożyczkę pozabankową dla firmy nieruchomością, którą posiadam. Co ze zdjęciem hipoteki po spłacie?

W PLM stosujemy identyczną formę zabezpieczenia nieruchomości jak banki. To hipoteka umowna. Gwarancje zwolnienia zabezpieczeń po spłacie pożyczki są zawarte w umowie pożyczki.

Czy istnieje limit na kwotę pożyczki w PLM?

Pożyczka pozabankowa dla firm zależy od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy oraz wartości zabezpieczenia – możesz otrzymać środki do 55% sumy wyceny. Minimum wynosi 500 tys. zł.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h