Private Loan Market

Kredyt pod zastaw mieszkania – bez zdolności kredytowej

Kredyt pod zastaw mieszkania – bez zdolności kredytowej

Czy kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej jest w ogóle możliwy? To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o inwestycjach. Jesteś jedną z nich? Jeśli tak, dowiedz się, jak wygląda twoja sytuacja i jakie masz możliwości.

Zdolność kredytowa to kluczowa wytyczna dla banków przy przyznawaniu pożyczek. Oznacza ona po prostu możliwość spłaty zaciągniętego kredytu przez pożyczkobiorcę. Kluczowe znaczenie przy określaniu zdolności kredytowej mają przede wszystkim twoje dochody. Liczy się przy tym nie tylko ich wysokość, ale także stabilizacja finansowa. W związku z tym, o wiele lepszą zdolność kredytową mają osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę. Gorszą zaś te, które pracują na zasadzie umowy o dzieło lub zlecenia. Ale, czy możliwe jest uzyskanie kredytu pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej? Sprawdź!

zobacz też: https://plmfund.pl/kredyt-hipoteczny-pod-zastaw-innego-mieszkania-warunki-przyznawania-i-istotne-informacje/

Zanim poznasz odpowiedź na to pytanie, poznasz bliżej kwestię zdolności kredytowej jako takiej. Sprawdzisz, czym w zasadzie charakteryzuje się kredyt pod zastaw nieruchomości. Dowiesz się, czy z punktu widzenia twoich potrzeb korzystniejszy może się okazać kredyt w banku, czy też alternatywne rozwiązanie w formie pożyczki od prywatnych instytucji finansowych. Ale po kolei.

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej – o wadze tej ostatniej

Jeżeli ubiegasz się o kredyt, bank sprawdza szereg bardzo różnorodnych i szczegółowych danych na twój temat. Są to informacje związane z twoją zdolnością kredytową, które można podzielić na dwie kategorie:

 • dane jakościowe;
 • dane ilościowe. 

Oto czym się charakteryzują.

Dane jakościowe

Są to wszelkie kluczowe informacje, które dotyczą cię jako potencjalnego pożyczkobiorcy. Mowa tu o informacjach ogólnych. Zaliczają się do nich twój wiek, wykształcenie czy staż pracy. Znaczenie ma też fakt, czy jesteś osobą samotną, czy pozostającą w związku małżeńskim, oraz to, ile osób wchodzi w skład twojego gospodarstwa domowego. 

Przeczytaj też:  Spółka celowa – czym jest i jak ją finansować?

Kluczowe znaczenie w przypadku danych ilościowych mają informacje o twojej historii kredytowej. Jest to po prostu zapis wszystkich informacji o twoich wcześniejszych zobowiązaniach, z którego wynika, czy jesteś sumiennym pożyczkobiorcą.

Dane ilościowe

Ten typ informacji związany jest z twoją bieżącą sytuacją. Bank przygląda się kwestiom, dzięki którym jest w stanie stwierdzić, czy będziesz systematycznie spłacać raty. To, co ma znaczenie w tym kontekście, to twoje dochody, które musisz udokumentować przy pomocy stosownych dowodów, np. zaświadczenia z miejsca pracy. Ważne będą też informacje o tym, czy masz jakieś inne kredyty lub zadłużenie. Wreszcie, bank zwróci uwagę na twoje koszty życia. Będziesz musiał wskazać, ile wynoszą twoje opłaty, takie jak czynsz czy rachunki za prąd.

Bank i kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej? Mało prawdopodobne

Gdy ubiegasz się o kredyt, analitycy danego banku przeglądają szczegółowo twoje dane. Pomagają im w tym:

 • BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów;
 • inne bazy informacji. 

Każda liczba ma znaczenie, a wszystkie składają się na twoją zdolność do zaciągnięcia pożyczki. Jeżeli bank uzna, że jej nie posiadasz, nie otrzymasz kredytu. Zastaw mieszkania nic nie zmieni, jeżeli bank stwierdzi, że nie masz w ogóle zdolności kredytowej. Może co najwyżej polepszyć twoją sytuację, jeżeli owa zdolność nie jest najlepsza, lub sprawić, że będziesz mógł wnieść niższy wkład własny.

Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości – charakterystyka

Czym jest kredyt pod zastaw i czy w ogóle się opłaca? Jest to rodzaj pożyczki. Wyróżnia się tym, że jej zabezpieczenie stanowi nieruchomość, której jesteś właścicielem. Ustanowiona wtedy zostaje hipoteka i dokonywany jest stosowny wpis do księgi wieczystej. To zabezpieczenie pożyczki z punktu widzenia banku. 

Co istotne, kredyt hipoteczny i kredyt pod zastaw nieruchomości to nie do końca to samo. Kredyt hipoteczny jest bowiem ściśle związany z jasno określonym celem – inwestycją w nieruchomość. Z kolei drugie rozwiązanie owszem, może mieć charakter kredytu hipotecznego, ale środki z niego pochodzące mogą posłużyć do realizacji dowolnego innego celu.

Pamiętaj – nawet jeżeli twoje mieszkanie lub dom są wiele warte, nie rozwiązuje to wszystkich problemów. Wzięcie kredytu pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej nie jest możliwe. Mieszkanie, działka lub dom to raczej dodatkowa korzyść, a nie zamiennik zdolności wymaganej przez bank. Tym niemniej, w wielu przypadkach stanowi bardziej wartościowe rozwiązanie niż, na przykład, kredyt gotówkowy. Odpowiedni zastaw może też zwiększyć kwotę kredytu.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej – czy to w ogóle możliwe?

Bez zdolności kredytowej nie otrzymasz kredytu w instytucji bankowej. Ale spokojnie – to nie koniec świata, a dopiero początek poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Po pierwsze, zabezpieczenie w tej formie może stanowić dla ciebie istotne wsparcie i poprawić twoją sytuację jako potencjalnego kredytobiorcy. Dysponując nim, możesz analizować oferty różnych banków. Kredyt pod zastaw domu to zawsze jakaś opcja. 

Istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Jest nim skorzystanie z oferty prywatnej instytucji finansowej. Tego typu instytucje udzielają pożyczek na nieco innych zasadach i są bardziej elastyczne w podejściu do pożyczkobiorcy.

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej – pożyczki w prywatnych instytucjach finansowych

Prywatne instytucje finansowe funkcjonują na nieco innych zasadach niż banki. Możesz w nich liczyć na pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Szanse na to będą o wiele większe niż w instytucji bankowej. Oczywiście, również w prywatnej firmie ważne są twoje dochody, dzięki którym spłacisz kwotę zobowiązania. Fakt ich posiadania musisz odpowiednio udokumentować. Jednak, w instytucjach prywatnych procedury są mniej skomplikowane, a szanse na uzyskanie finansowania – dużo większe.

Nawet jeśli bank uzna, że nie masz odpowiedniej zdolności kredytowej, prywatna instytucja może ocenić twoją sytuację inaczej. Przykładowo, większe znaczenie będzie mieć dla niej wartość zabezpieczenia niż wysokość twoich dochodów. Warto jednak pamiętać, że w dalszym ciągu będziesz musiał wykazać zdolność do spłaty pożyczki.

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej – alternatywą dla banków Private Loan Market

Przykładem prywatnej instytucji finansowej, udzielającej wsparcia klientom, którzy nie mogą z różnych względów otrzymać kredytu w banku, jest Private Loan Market. PLM koncentruje się w swojej działalności na przedsiębiorcach, a nie osobach fizycznych.

Pożyczki oferowane przez tę prywatną instytucję finansową są efektywnymi zamiennikami kredytów hipotecznych. Podstawowym zabezpieczeniem są w tym przypadku mieszkania, domy i inne nieruchomości, które posiada pożyczkobiorca. To opcja dla ciebie, jeśli:

 • jesteś właścicielem firmy;
 • chcesz rozwijać swoją działalność;
 • masz wspomniane zabezpieczenie w formie nieruchomości;
 • chcesz ominąć długie i skomplikowane procedury bankowe.

Pożyczki zabezpieczone nieruchomościami

Z finansowania PLM korzysta wielu klientów z różnych branż. Zaliczają się do nich m.in.:

 • inwestorzy, którzy działają na rynku nieruchomości;
 • firmy z branży hotelarskiej;
 • przedsiębiorstwa produkcyjne;
 • firmy transportowe;
 • przedsiębiorstwa z sektora nowych technologii.

Zabezpieczeniem w przypadku pożyczek od Private Loan Market zawsze są nieruchomości, np. domy, mieszkania, a nawet ziemia. Co oczywiste, kwotę uzyskaną w ten sposób możesz przeznaczyć na dowolny cel, niekoniecznie związany z dalszą inwestycją w nieruchomości.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw działki – klucz do realizacji planów

Minimalna kwota pożyczki

Minimalne finansowanie, którego udziela PLM, wynosi 500 000 złotych. Warto zaznaczyć, że instytucja udziela pożyczek do wysokości 50% wartości danej nieruchomości, którą wykorzystasz jako zabezpieczenie. To więcej niż w przypadku innych firm tego typu, które zazwyczaj oferują finansowanie do ok. 30% wartości nieruchomości.

Zalety oferty prywatnej instytucji finansowej

Wśród kluczowych zalet finansowania od PLM najistotniejsze to:

 • możliwość ominięcia skomplikowanych procedur bankowych;
 • szansa skorzystania z bogatej wiedzy i doświadczenia instytucji, jaką jest Private Loan Market;
 • elastyczne podejście do klienta i jego potrzeb;
 • brak limitu zaangażowania środków;
 • możliwości finansowania daleko szersze niż w bankach.

To wszystko sprawia, że pożyczki w PLM to dobry produkt dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą aktywnie inwestować i mają w zanadrzu ambitne projekty, jednak z pewnych względów nie mogą liczyć na kredyt w banku. Oczywiście, w prywatnej instytucji finansowej dalej będziesz musiał wskazać źródło spłaty pożyczki. Jednak procedury są w tym przypadku o wiele prostsze.

Każdorazowo decyzja o finansowaniu zapada w odniesieniu do sytuacji konkretnego klienta. Jest więc nie tylko szybciej niż w banku, ale też bardziej elastycznie. Indywidualne podejście dotyczy także szczegółowych warunków pożyczki, w tym oprocentowania czy prowizji. Wpływ na warunki mają przede wszystkim kwota finansowania i okres spłaty.

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej a zakup ziemi

Należy podkreślić, że w sensie formalnym, w przypadku prywatnej instytucji finansowej, mowa nie o kredycie, ale o pożyczce. Dlatego też w PLM nie musisz przechodzić przez dokładnie te same procedury, co w banku. Zasady są nieco odmienne, choć wnioskując o finansowanie, będziesz musiał wskazać źródło spłaty lub przedstawić biznesplan.

Proces jest jednak o wiele bardziej elastyczny. Przykładem na to może być fakt, że PLM, w przeciwieństwie do banków, udziela deweloperom finansowania na zakup ziemi. Jest to cel, którego banki z zasady nie kredytują. To jeden z powodów, dla których pożyczki w Private Loan Market cieszą się popularnością wśród deweloperów i firm dążących do dynamicznego rozwoju.

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej – niemożliwy, ale jest pożyczka!

Jak widzisz, z jednej strony nie ma możliwości, byś otrzymał kredyt w banku bez właściwej zdolności, nawet jeżeli posiadasz wartościową nieruchomość. Z drugiej strony, alternatywna oferta, którą przedstawiają prywatne instytucje finansowe, może stanowić ciekawą opcję. Przeanalizuj swoją sytuację, określ potrzeby i możliwości i zastanów się, czy takie rozwiązanie nie byłoby dla ciebie korzystne.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h