Private Loan Market

Kredyt pod zastaw mieszkania – jak uzyskać pożyczkę?

Kredyt pod zastaw mieszkania to jedna z opcji, które mogą ci pozwolić na inwestycje. Czy można go uzyskać jedynie w banku? Niekoniecznie! Przekonaj się, jakie alternatywy masz do swojej dyspozycji!

Kredyt pod zastaw mieszkania to rozwiązanie wykorzystywane przez wiele osób, które myślą o inwestycjach takich jak zakup kolejnej nieruchomości. Wiąże się z nim kilka istotnych pozytywów, które sprawiają, że uzyskanie pożyczki w banku jest nieco łatwiejsze. Możesz ją jednak otrzymać nie tylko w instytucjach bankowych.

zobacz też: https://plmfund.pl/kredyt-hipoteczny-pod-zastaw-innego-mieszkania-warunki-przyznawania-i-istotne-informacje/

Kredyt pod hipotekę – kluczowe zalety

Do najważniejszych plusów tego rozwiązania można zaliczyć fakt, że przy tej formie pożyczki nie musisz mieć bardzo wysokiego wkładu własnego. Również twoja zdolność kredytowa może być mniejsza niż przy zwykłym kredycie. Istnieje jednak pewna zasada, której musisz przestrzegać, by otrzymać finansowanie na tych warunkach. Powinieneś być właścicielem nieruchomości, która posłuży jako zastaw. Wtedy i tylko wtedy będziesz mógł się ubiegać o kredyt pod zastaw mieszkania.

Kredyt pod zastaw nieruchomości – podstawowe zasady

W gruncie rzeczy omawiane rozwiązanie to po prostu pożyczka pod zastaw. Gdy pójdziesz do banku, aby ubiegać się o finansowanie w tej formie, on udzieli ci go pod warunkiem ustanowienia hipoteki. Hipotekę ustanawia się w księdze wieczystej nieruchomości. W tej sytuacji nie ma znaczenia, czy sprawa dotyczy mieszkania, czy domu. Kredyt pod zastaw mieszkania może zostać także udzielony pod zastaw działki budowlanej czy innego rodzaju ziemi.

Taka pożyczka często wykorzystywana jest przez tych inwestorów, którzy posiadają już jakieś mieszkanie i zarabiają dzięki niemu, prowadząc najem. Chcą jednak zakupić kolejną nieruchomość. Jest to, tym samym, swego rodzaju sposób na rozwijanie portfolio nieruchomości, które posiadasz. Dotyczy to tak prywatnych właścicieli, jak i firm deweloperskich.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czym jest i kto może z niej skorzystać?

Kredyt pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej?

Czy możesz otrzymać pożyczkę tego typu, nie mając w ogóle zdolności kredytowej? W przypadku instytucji bankowych będzie to trudne. Posiadanie własnej nieruchomości i wykorzystanie jej jako zastaw ułatwia, rzecz jasna, ów proces. Jednak, by otrzymać taki kredyt w banku, musisz posiadać pewną zdolność kredytową. Zastaw może jedynie korzystnie wpłynąć na wartość twoich zarobków i inne czynniki, które bierze pod uwagę bank.

Kredyt pod zastaw mieszkania. Na co możesz go przeznaczyć?

Chociaż przedmiotem zastawu jest nieruchomość, środki, które uzyskasz dzięki jej zastawieniu, możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to możliwość sfinansowania nie tylko inwestycji w kolejne mieszkanie czy inne nieruchomości. Równie dobrze, kwota pożyczki może posłużyć do zakupu samochodu czy jakichkolwiek innych dóbr. Jednak najczęściej kredytobiorcy, którzy wykorzystują omawiane rozwiązanie, decydują się na nie w związku z planami inwestycji w kolejne nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania a kredyt hipoteczny – różnice

W przypadku kredytu hipotecznego kupujesz mieszkanie lub inną nieruchomość, wykorzystując do tego celu pieniądze, które otrzymasz od banku. Na rzecz banku zostaje ustanowiona hipoteka w formie twojego mieszkania. Tym samym, zabezpieczenie pożyczki, jak i jej cel są tożsame

W przypadku kredytu pod zastaw mieszkania różnica polega na tym, że o ile zastawem jest wciąż nieruchomość, środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Jest to, tym samym, rozwiązanie, które gwarantuje ci większą elastyczność w dysponowaniu środkami.

Jak długo trzeba czekać na pożyczkę hipoteczną?

W instytucjach bankowych proces przyznania tego rodzaju finansowania może trochę potrwać. Nierzadko dłużej niż w przypadku kredytów gotówkowych. Na samym początku procesu musisz wykazać, że faktycznie jesteś właścicielem nieruchomości, która ma być przedmiotem zastawu. W związku z tym jesteś zobowiązany do przedstawienia instytucji bankowej dokumentów lokalu czy ziemi, które potwierdzają ich stan prawny. Może to być, na przykład, akt własności. Prywatne instytucje pożyczkowe również wymagają odpowiedniego potwierdzenia własności, jednak w ich przypadku z zasady formalności są prostsze. 

Przeczytaj też:  Kredyt pod zastaw działki. Przekonaj się, jak może ci pomóc!

Oczekiwanie na pożyczkę tego typu może trwać krócej lub dłużej w zależności od zasad obowiązujących w danym banku. Często jednak oczekiwanie na kredyt pod zastaw mieszkania może zająć więcej czasu niż w przypadku standardowego kredytu hipotecznego. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia koniecznych procedur przez banki.

Pożyczka od prywatnej instytucji finansowej

Efektywną alternatywą dla kredytów bankowych są pożyczki, których udzielają prywatne instytucje finansowe. Taką właśnie instytucją jest Private Loan Market. 

Jakie są kluczowe wyznaczniki pożyczek w PLM? To przede wszystkim szybkość udzielania decyzji i elastyczność. PLM oferuje indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb, a przede wszystkim – o wiele sprawniej przebiegający proces związany z przyznaniem dofinansowania. Banki mają o wiele bardziej rygorystyczne reguły dotyczące kwoty kredytu czy okresu kredytowania. Finansowanie w PLM to bardziej elastyczne podejście do pożyczkobiorcy.

PLM – oferta dla przedsiębiorców

Co istotne, oferta Private Loan Market skierowana jest nie do osób fizycznych, lecz do przedsiębiorców. Nie zmienia to jednak faktu, że stanowi skuteczny zamiennik dla typowych kredytów hipotecznych, oferowanych w bankach. Pozwala ominąć długotrwałe procedury, a pozyskane w ten sposób środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości a zabezpieczenie

Zabezpieczenie pożyczki oferowanej przez PLM z zasady stanowią nieruchomości. Mogą to być mieszkania, działki lub domy. W związku z tym, z oferty Private Loan Market często korzystają firmy deweloperskie oraz przedsiębiorstwa, które dokonują inwestycji na rynku nieruchomości. Zaliczają się do nich m.in. firmy z branży hotelarskiej, transportowej, a nawet z sektora nowych technologii.

Przedmiotem zabezpieczenia pożyczki mogą być, tym samym, także nieruchomości o statusie komercyjnym, które należą do pożyczkobiorcy. Są to m.in. magazyny, biurowce czy lokale handlowe. Oferta PLM to alternatywa dla standardowych kredytów pod zastaw. Chętnie korzystają z niej mali i średni deweloperzy, a także spółki pragnące dynamicznego rozwoju i planujące szeroko zakrojone inwestycje.

Deweloperzy, ale nie tylko

Jesteś deweloperem, posiadasz już nieruchomości, ale chcesz się dalej rozwijać? Warto, abyś wziął pod uwagę pożyczkę od prywatnej instytucji finansowej. Aż 90% klientów Private Loan Market to firmy deweloperskie. Świadczy to o tym, jak dobrze dostosowana jest owa oferta pożyczkowa właśnie do potrzeb tej grupy.

Przeczytaj też:  Źródła finansowania przedsiębiorstw – jak możesz sfinansować rozwój swojej firmy?

Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku pożyczek, których celem jest dokonanie zakupu ziemi. Pozyskanie ziemi z zasady nie jest kredytowane przez banki. W związku z tym wiele przedsiębiorstw z branży deweloperskiej przychodzi po pomoc do PLM. W przypadku pożyczek od tej prywatnej instytucji finansowej cel, na jaki wydasz środki, nie ma bowiem znaczenia. Nierzadko zdarza się też, że banki nie chcą realizować ambitnych projektów inwestycyjnych z klientami, którzy nie legitymują się odpowiednim doświadczeniem. Dla PLM kluczowe znaczenie ma zabezpieczenie i twój plan biznesowy.

Wielu klientów tej prywatnej instytucji finansowej to spółki, które dążą do rozwoju, jednak z pewnych względów okresowo nie mają odpowiedniej płynności. W związku z tym natrafiają na trudności z uzyskaniem kredytów bankowych. Jednocześnie, przedstawiają wartościowe koncepcje biznesowe oraz posiadają odpowiednie zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Dotyczy to także tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Pożyczki w Private Loan Market – szybkie, wygodne, elastyczne

PLM dąży do efektywnego wspierania rozwoju biznesu. Stawia na szybkość i wygodę w prowadzeniu procesu finansowania. Rzecz jasna, w przypadku pożyczki od prywatnej instytucji finansowej, również musisz spełnić określone warunki. Jednak proces ten przebiega o wiele szybciej niż w przypadku wnioskowania o klasyczny kredyt pod zastaw mieszkania.

Decyzja o finansowaniu, a także jego szczegółowe warunki umowy są ustalane dla każdego klienta indywidualnie. Dotyczy to również takich kwestii jak oprocentowanie pożyczki czy prowizja. Kluczowe znaczenie mają tu kwota i okres finansowania oraz wartość zabezpieczenia. Minimalna kwota finansowania od PLM to 500 000 zł. Przy czym, pożyczki wynoszą do 50% wartości nieruchomości.

Skuteczna alternatywa dla kredytu hipotecznego

Podsumowując, wśród najważniejszych zalet pożyczek od tej prywatnej instytucji finansowej można wymienić:

  • szybkość procesu decyzyjnego;
  • elastyczność w podejściu do klienta;
  • formę finansowania tańszą niż w innych instytucjach, gdzie pożyczki sięgają ok. 30% wartości zabezpieczenia;
  • brak limitu zaangażowania środków.

Tym samym, jeżeli myślisz o kredycie pod zastaw mieszkania, a nie chcesz przechodzić przez skomplikowane procedury bankowe, wybierz atrakcyjną alternatywę. Produkt PLM to propozycja dla firm, których celem jest rozwój. Propozycja, z której skorzystało już wielu klientów.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h