Private Loan Market

Pożyczka pod zastaw działki – klucz do realizacji planów

pożyczka pod zastaw działki

Pożyczka pod zastaw działki to alternatywa dla tradycyjnego kredytu. Dowiedz się, jak działa, dla kogo jest przeznaczona i jakie korzyści niesie. Przekonaj się, że nie musisz polegać wyłącznie na bankach! Przyjrzyj się ofertom firm takich jak Private Loan Market!

W skrócie

 1. Pożyczka pod zastaw działki to forma finansowania, w której zadłużenie jest zabezpieczone właśnie działką posiadaną przez pożyczkobiorcę. Jest to rozwiązanie atrakcyjne dla osób z niską zdolnością kredytową.
 2. Rodzaj działki nie ma znaczenia, ważne są posiadanie aktu własności i wartość gruntu. 
 3. Właściciel nie traci praw do działki pod warunkiem terminowego spłacania zobowiązań.
 4. Private Loan Market (PLM) to prywatna instytucja finansowa, która oferuje pożyczki pod zastaw działki, z prostszymi procedurami i mniejszą ilością formalności niż w bankach.
 5. PLM kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców i charakteryzuje się elastycznością, szybkością przyznawania pożyczki oraz konkurencyjnością na rynku.

Pożyczka pod zastaw działki na czym polega?

Pożyczka pod zastaw działki to forma finansowania, która polega na zabezpieczeniu pożyczki wartością twojej działki. Jej rodzaj nie ma znaczenia, może być to na przykład działka:

 • – budowlana;
 • – rolna;
 • – leśna;
 • – rekreacyjna;
 • – inwestycyjna. 
Przeczytaj też:  Finansowanie dłużne – korzyści dla firmy

To idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów mają niską zdolność kredytową lub są postrzegane przez banki jako klienci, których obsługa wiąże się z dużym ryzykiem.

Rodzaje działek możliwe do zastawienia

Nie ma znaczenia, jakim rodzajem działki dysponujesz. Kluczowe są prawa własności do nieruchomości oraz jej wartość. Bank nie zostaje automatycznie właścicielem działki, ale w przypadku braku spłaty rat będzie dążył do jej sprzedaży. W ten sposób będą egzekwowane środki finansowe, które zostały pożyczone kredytobiorcy.

Zastaw działki a prawo do nieruchomości

Zastanawiasz się, czy w przypadku zadłużenia, jakim jest pożyczka pod zastaw działki, tracisz prawo do swoich gruntów? Nie! Zastawienie działki nie oznacza utraty praw do niej. Nadal jesteś jej właścicielem i przysługują ci wszystkie prawa wynikające z tego tytułu.

Kredyt pod zastaw działki to rozwiązanie, które w żaden sposób nie zagrozi twojej własności, oczywiście pod warunkiem, że będziesz systematycznie spłacał swoje zobowiązania.

W przypadku braku płatności instytucja finansowa taka jak bank czy PLM ma prawo do rozpoczęcia procedury egzekucji swojego długu.

Kto może skorzystać z pożyczki pod zastaw działki?

Pożyczka pod zastaw działki to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają własną ziemię. Nawet jeśli w oczach banku nie masz odpowiedniej zdolności kredytowej, ustanowienie zabezpieczenia kredytu w tej postaci może sprawić, że otrzymasz niezbędną kwotę w prywatnej instytucji finansowej.

Warunki uzyskania pożyczki pod zastaw działki

Pierwszy warunek jest oczywisty – musisz być właścicielem działki i udowodnić to przed instytucją, w której wnioskujesz o środki. Poza tym banki mogą mieć dodatkowe wymagania, takie jak odpowiednia historia kredytowa, rodzaj zatrudnienia czy regularne dochody.

Czym zajmuje się Private Loan Market?

Prywatne instytucje finansowe, takie jak PLM, mogą być atrakcyjną alternatywą dla banków, jeśli myślisz o pożyczce. Dzięki prostszym procedurom i mniejszej liczbie formalności są w stanie oferować pożyczki pod zastaw działki dla osób, które nie spełniają rygorystycznych kryteriów instytucji bankowych, zwłaszcza jeśli chodzi o cel pożyczki.

Przeczytaj też:  Pożyczka hipoteczna dla firm. Finansowanie bankowe i pozabankowe

Nasz główny cel to umożliwienie ci skorzystania z możliwości, które daje posiadanie gruntu, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą posiadającym działkę i planujesz dalszy rozwój firmy, oferujemy ci wsparcie finansowe, które pomoże zrealizować te plany.

Pożyczka pod zastaw działki w Private Loan Market

Jeżeli z różnych powodów nie spełniasz wymagań banku, możesz zwrócić się do prywatnej instytucji finansowej, takiej jak Private Loan Market (PLM).

Nasza firma udziela pożyczek przedsiębiorcom z wielu branż. Zdobycie pożyczki pod zastaw działki od PLM czy innej instytucji finansowej zazwyczaj obejmuje kilka kroków. Proces ubiegania się o pożyczkę pod zastaw działki w PLM obejmuje wstępną kwalifikację, wycenę nieruchomości, podpisanie umowy i wypłatę środków.

Jaka jest wartość finansowania?

W PLM minimalny limit pożyczki pod zastaw działki wynosi 500 000 złotych, a finansowanie może sięgać do 50% wartości zabezpieczającej nieruchomości. To oznacza, że minimalna wartość zastawianej ziemi musi wynosić co najmniej 1 000 000 złotych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Private Loan Market?

W Private Loan Market znamy wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorcy, gdy starają się zdobyć fundusze na rozwój. Dlatego nasza pożyczka pod zastaw działki skierowana jest do osób, które nie tylko posiadają ziemię, ale również pragną zrealizować swoje biznesowe marzenia oraz cele.

Nie kierujemy się sztywnymi zasadami banków, lecz jesteśmy elastyczni i dopasowujemy warunki pożyczki do twoich indywidualnych potrzeb.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Zadzwoń pod numer 22 112 02 23 lub napisz na adres kontakt@plmfund.pl.

Zalety oferty PLM

Główną zaletą oferty PLM jest jej elastyczność. Inne korzyści, które przemawiają za wyborem naszej firmy, to między innymi:

 • – szybkość przyznawania pożyczki (w porównaniu do banków);
 • – konkurencyjność na rynku;
 • – szeroki zakres opcji finansowania.
Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK. Sprawdź, jak je otrzymać!

Współpraca z klientem

W Private Loan Market cieszymy się na możliwość współpracy z różnorodnymi biznesami i jesteśmy otwarci na innowacyjne pomysły. Niezależnie od branży, w której działasz – czy to technologia, produkcja, handel, usługi czy rolnictwo – jesteśmy przekonani, że nasza pożyczka pod zastaw działki może ci pomóc w uzyskaniu środków, które umożliwią ci dalszy rozwój.

Jesteśmy tu, aby pomóc ci przejść przez proces pożyczkowy krok po kroku – od pierwszego kontaktu, aż po ostateczne zatwierdzenie umowy. Nasze usługi nie kończą się na udzieleniu pożyczki. Pomożemy ci w trakcie całego okresu spłaty, zapewniając wsparcie i doradztwo, gdy tylko będziesz tego potrzebował.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy osoby fizyczne mogą wnioskować o pożyczkę pod zastaw działki w Private Loan Market?

Nie, oferta skierowana jest wyłącznie do przedsiębiorców. 90% osób korzystających z naszych usług to mali i średni deweloperzy.

Czy aby uzyskać pożyczkę pod zastaw działki prywatnej instytucji finansowej, muszę mieć zdolność kredytową?

W PLM nie sprawdzamy zdolności kredytowej klientów. Musisz jedynie posiadać dokumenty, które potwierdzają twoją własność (akt własności ziemi lub inny akt notarialny potwierdzający twoje prawa do gruntów). Niezbędne będzie również przedstawienie źródła spłaty pożyczki, czyli wykazanie swojej wypłacalności.  

Czym różni się pożyczka pod zastaw działki zaciągnięta w banku od zaciągniętej w PLM?

Najważniejsze różnice to proces wnioskowania i długość oczekiwania na środki finansowe. Bank wymaga od pożyczkobiorcy m.in. zdolności kredytowej, potwierdzenia zatrudnienia i otrzymywanych dochodów. Cały proces może trwać tygodniami. W PLM pożyczkę otrzymasz w kilka dni od złożenia wniosku i przedstawienia dokumentów potwierdzających prawo do gruntu.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h