Private Loan Market

Pożyczki pod zastaw online. Jak je dostać i czy warto? Zobacz!

Pożyczki pod zastaw online

Pożyczki pod zastaw online to obecnie coraz bardziej popularny produkt oferowany przez różne banki i instytucje. Na czym polegają i czy warto się o nie starać? Sprawdź! 

Czym jest pożyczka pod zastaw online, tłumaczyć chyba nie trzeba. To rozwiązanie polegające na pozyskaniu finansowania w prosty sposób, bez wychodzenia z domu. Jeszcze jakiś czas temu pożyczka pod zastaw online była albo nieosiągalna, albo co najmniej trudno dostępna. W ciągu lat ta sytuacja uległa zmianie wraz z rozwojem technologii. Tym bardziej w dobie pandemii COVID-19 coraz więcej banków i prywatnych instytucji decydowało się na zaoferowanie podobnych rozwiązań swoim klientom. 

Jak wnioskować o pożyczki pod zastaw online? Czy jest to skuteczna i rzeczywiście opłacalna forma ubiegania się o pożyczkę? Poznaj odpowiedzi na te pytania i przekonaj się, czy tego typu rozwiązanie jest dla ciebie. A może bardziej odpowiednie i efektywne będzie skorzystanie z innego rodzaju oferty stawiającej na inne walory niż forma online? 

Pożyczki pod zastaw online – warunki 

Co musisz zrobić, aby ubiegać się o pożyczkę w omawianej formie? W przypadku wielu instytucji wytyczne przewidziane dla potencjalnych kredytobiorców nie są zbyt rozległe. Korzystając z różnych ofert, musisz przede wszystkim być obywatelem Polski, posiadać ważny dowód osobisty, a także wykazać, że jesteś właścicielem nieruchomości, która będzie stanowić przedmiot zastawu. Naturalnie powinieneś także posiadać konto bankowe. Z zasady reguły pożyczkowe w przypadku tego rozwiązania kredytowego są luźniejsze niż przy typowych kredytach pod hipotekę zaciąganych w bankach. Firmy pożyczkowe mogą udzielić pożyczkobiorcy finansowania nawet bez sprawdzania BIK. Oczywiście musisz być świadomy, że im wyższa jest maksymalna kwota, jaką chcesz pożyczyć, tym więcej będzie formalności nawet w tym przypadku. Co innego chwilówka, a co innego wysoka pożyczka pod zastaw mieszkania lub domu. 

Przeczytaj też:  Pożyczka pozabankowa dla firm. Poznaj rodzaje i wymagania!

Jeżeli spełniasz te bardzo podstawowe warunki, korzystając z usług instytucji oferującej pożyczki pod zastaw online, musisz jedynie wypełnić stosowny formularz i czekać na decyzję. W wielu przypadkach wystarczy tylko przesłać skan dokumentów (w tym m.in. odpis z księgi wieczystej potwierdzający własność zastawu), cały proces zaś trwa nad wyraz krótko. Mówimy tu jednak o prywatnych instytucjach finansowych. Jeżeli wnioskujesz o kredyt online w banku, proces będzie bardziej skomplikowany. W przypadku banków przez Internet najpewniej będziesz mógł złożyć jedynie wstępny wniosek. Większości formalności będziesz musiał dokonać w oddziale. To samo w sobie jeszcze nie stanowi problemu. Tym okazać się może szereg różnorodnych procedur, jakie związane są z przyznawaniem finansowania przez banki. 

Pożyczki pod zastaw online – czy warto? Zalety oraz wady 

Główne zalety kredytu pod zastaw online lub pożyczki zaciąganej przez Internet to wygoda oraz szybkość. Wniosek składany drogą internetową to zazwyczaj minimum formalności. Cały proces prowadzony jest w sposób, który sprawia, że po finansowanie sięgniesz w zasadzie bez wychodzenia z domu. Pożyczkę otrzymasz też sprawnie, pomijając długie procedury bankowe. 

Wady? Przede wszystkim należy wskazać fakt, że niejednokrotnie w przypadku tego typu pożyczek koszty ich uzyskania mogą być wysokie. W przypadku wielu firm szybkość i wygoda idą w parze z odpowiednio wysoką prowizją. Wysokie oprocentowanie stanowi niejako „zapłatę” za omówione tu profity. Należy też pamiętać, że firmy udzielające pożyczek pod zastaw online często nie akceptują wszystkich nieruchomości, które kredytobiorca chciałby wykorzystać jako zabezpieczenie pożyczki. Pożyczki pod zastaw online to więc nie tylko zalety, ale często także pewne ograniczenia. 

Pożyczki pod zastaw w Private Loan Market – szybkość i wygoda 

Czy tym samym aby na pewno opłaca się spoglądać na prywatne instytucje finansowe wyłącznie pod kątem wygody wynikającej z formy online? Przede wszystkim szukając finansowania, warto brać pod uwagę elastyczność danej instytucji wobec klienta, a także to jak szybka i wygodna jest procedura wnioskowania o finansowanie. Forma internetowa powinna w tym względzie mieć drugorzędne znaczenie. 

Przeczytaj też:  Kredyt pod zastaw mieszkania – jak uzyskać pożyczkę?

Właśnie szybkość i wygoda to naczelne cechy produktów oferowanych przez Private Loan Market, prywatną instytucję finansową, z której usług skorzystało już wielu klientów na polskim rynku. W tym m.in. firm z branży deweloperskiej, hotelarskiej, transportowej czy z sektora nowych technologii. Jeżeli poszukujesz finansowania, które będziesz mógł otrzymać sprawnie, bez nadmiernych formalności i do tego wykorzystując bogate doświadczenie instytucji finansowej, oferta PLM to propozycja dla ciebie. 

Dostosowanie się do sytuacji klienta 

Jednym z kluczowych plusów pożyczek, jakie można otrzymać w Private Loan Market, jest elastyczność. Każdorazowo decyzja o przyznaniu finansowania jest podejmowana indywidualnie, w odniesieniu do konkretnego klienta. Podobnie rzecz ma się w przypadku takich kwestii jak kwota i okres finansowania. Kluczowe znaczenie w tym kontekście ma wartość zabezpieczenia. Cel na jaki przeznaczysz pieniądze jest bowiem w pełni dowolny. 

Mówiąc o zabezpieczeniu, należy zaznaczyć, że w przypadku pożyczek zaciąganych w Private Loan Market akceptowany jest każdy rodzaj nieruchomości. Zarówno domy, mieszkania i działki jak też nieruchomości komercyjne takie jak lokale usługowe czy magazyny. Warto podkreślić, że oferta PLM kierowana jest do firm i przedsiębiorców, nie zaś osób prywatnych. Z tego też względu jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, potrzebujesz środków na rozwój i dysponujesz odpowiednią nieruchomością, możesz wnioskować o szybkie finansowanie w tej prywatnej instytucji finansowej. 

Pożyczki pod zastaw w PLM – jakie nieruchomości wchodzą w grę? 

Minimalna wysokość finansowania jakiego udziela ta instytucja to pół miliona złotych. Pożyczki udzielane są do 50 proc. wartości nieruchomości. To więcej niż w przypadku innych konkurencyjnych firm tego typu, które z zasady udzielają finansowania do wysokości ok. 30 proc. wartości. Jak nietrudno obliczyć, minimalna wartość nieruchomości, która może stanowić zastaw, to milion złotych. 

Co za tym idzie, oferta Private Loan Market jest idealna dla ambitnych firm, które mają szeroko zakrojone plany inwestycyjne. Mogą one z łatwością pozyskać środki na swoje działania. Wśród kluczowych plusów oferty tej instytucji należy wymienić następujące kwestie: 

 • szybkie udzielanie finansowania, szybsze niż w bankach; 
 • elastyczność (pod względem kwoty pożyczki, szczegółowych warunków umowy pożyczki etc.); 
 • bogate doświadczenie prywatnej instytucji finansowej; 
 • możliwości finansowania szersze niż w przypadku banków; 
 • forma finansowania tańsza niż w konkurencyjnych instytucjach; 
 • brak limitu zaangażowania środków. 
Przeczytaj też:  Kredyt pod zastaw mieszkania – bez zdolności kredytowej

Pożyczki pod zastaw nieruchomości online – podsumowanie 

Jak widzisz, istnieje szereg wyznaczników o wiele istotniejszych niż możliwość zaciągnięcia pożyczki bez wychodzenia z domu. Wygoda to nie tylko szansa na zaciągnięcie kredytu przez Internet. To przede wszystkim sprawnie prowadzony proces wnioskowania o finansowanie, elastyczna oferta dostosowana do potrzeb klienta oraz możliwość skorzystania z fachowej wiedzy. 

Dlatego też poszukując instytucji, w której będziesz wnioskować o finansowanie, powinieneś wziąć pod uwagę różne czynniki. Szybkość i wygoda są istotne, ale jak widzisz, mogą mieć wiele wymiarów. W ostatecznym rozrachunku kluczowe znaczenie dla kredytobiorcy ma fakt, jak będzie przebiegać proces spłaty jego zobowiązania i jak podchodzić będzie do niego pożyczkodawca. A w tym kontekście warto postawić na doświadczoną i sprawdzoną instytucję.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h