Private Loan Market

Pożyczki pod zastaw w domu klienta – czy to się opłaca? Przekonaj się, jaka pożyczka pod zastaw nieruchomości jest korzystna

Pożyczki pod zastaw w domu klienta jeszcze do niedawna były rzadkością. Dziś jednak można je spotkać coraz częściej. Czy warto z nich skorzystać? Dlaczego mogą być wygodną opcją finansowania? Dowiedz się!

W obecnych czasach wiele banków wprowadza usługi, które mają poprawić komfort pożyczkobiorców. Do nich właśnie zaliczają się pożyczki w domu klienta. W jakich sytuacjach są one możliwe? Kto może na nie liczyć? I czy warto sięgać po ten produkt, czy jednak lepiej udać się do danej instytucji finansowej, by rzetelnie zapoznać się z jej ofertą?

Odpowiadamy na te pytania, a także przedstawiamy alternatywę dla typowych pożyczek bankowych. Przekonaj się, w jaki sposób możesz poprawić swój komfort przy wnioskowaniu o kredyt. Odpowiedz sobie na pytanie o to, czy owa możliwość jest dla ciebie ważniejsza niż szansa skorzystania z elastycznej oferty dostosowanej do twoich potrzeb. Nawet jeżeli miałoby się to wiązać z podróżą do określonej placówki.

Pożyczki pod zastaw w domu klienta – czego dotyczą?

Taka forma obsługi pożyczkobiorców często dotyczy tych produktów, które z założenia wiążą się z mniejszą liczbą formalności. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że w ten sposób można skorzystać także z innych produktów. Zaliczają się do nich pożyczki pod zastaw w domu klienta.

Z pewnością wpływ na szersze rozpropagowanie tego rodzaju usługi miała wciąż trwająca pandemia. Sprawiła ona, że wielu potencjalnych kredytobiorców albo nie miało możliwości, by udać się pod kredyt do banku, albo też nie przejawiało na to ochoty. Dlatego też w niektórych bankach można liczyć na to, że przedstawiciel instytucji przybędzie do twojego domu, przedstawi ci ofertę i przeprowadzi cały proces aż do momentu podpisania umowy.

Przeczytaj też:  Pożyczka inwestycyjna dla firm. Poznaj dostępne opcje!

Pożyczki pod zastaw w domu klienta – czy to na pewno same plusy?

Założenia tego rozwiązania wyglądają więcej niż obiecująco. Wygoda, spokój, poprowadzenie procesu kredytowego w domowym zaciszu. Warto jednak zwrócić uwagę na potencjalne minusy pożyczek pod zastaw w domu klienta. W pewien sposób taka opcja może okazać się nie do końca komfortowa.

Z jednej strony, wnioskując o pożyczkę pod zastaw w ten sposób, masz pod ręką wszelkie dokumenty, np. akt własności nieruchomości. Jest więc wygodnie. Z drugiej strony, specyficzna sytuacja może sprawić, że będziesz odczuwać swoistą presję i nie będziesz mógł na spokojnie rozważyć wszelkich możliwości związanych z danym rozwiązaniem kredytowym. Na przykład, nie będziesz mógł spokojnie przeczytać umowy, gdy będziesz czuł, że przedstawiciel banku siedzi u ciebie w domu i czeka na decyzję.

Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej byłoby skorzystać z instytucji stacjonarnej. Poszukać jednak takiej, która w swej działalności stawia na elastyczne podejście do klienta i dostraja swe produkty do jego oczekiwań.

Pożyczki pod zastaw w domu klienta – jak zamówić?

Aby skorzystać z pożyczki pod zastaw w domu klienta, możesz po prostu zamówić wizytę przedstawiciela banku lub instytucji pozabankowej. Opcję taką z pewnością odnajdziesz na stronach firm, które oferują opisywaną usługę.

Możesz także zatelefonować do instytucji czy banku, porozmawiać z konsultantem i zorientować się, czy pożyczki pod zastaw w domu klienta w ogóle są w danym przypadku dostępne. Miej na uwadze, że wciąż nie jest to usługa nader popularna i w większości przypadków pożyczkobiorcy obsługiwani są przede wszystkim stacjonarnie. Dlatego też, wybierając ofertę pożyczkową, warto zwracać uwagę głównie na możliwości, jakie oferują dany kredyt czy pożyczka. Obsługa w domu klienta to mimo wszystko jedynie dodatek. Nie stanowi on istoty rzeczy przy wyborze źródła finansowania.

Pożyczki pod zastaw w domu klienta a elastyczne podejście do pożyczkobiorcy

Co więc stanowi? Bez wątpienia jedną z kluczowych wartości, które mają znaczenie dla przeprowadzenia całego procesu aplikowania o finansowanie, jest elastyczność. Rozumiemy przez to takie aspekty jak:

 1. indywidualne rozpatrywanie każdego wniosku pożyczkowego;
 2. podejmowanie decyzji o finansowaniu w odniesieniu do konkretnej sytuacji danego pożyczkobiorcy;
 3. możliwość właściwego dostrojenia kwoty oraz okresu finansowania;
 4. elastyczność w podejściu do kwestii oprocentowania i prowizji spłaty pożyczki.
Przeczytaj też:  Pożyczka dla nowych firm – zobacz, jak możesz zdobyć pieniądze na rozpoczęcie działalności!

Dlatego też, poszukując źródła finansowania, warto zwracać uwagę na instytucje, które w swojej ofercie zwracają uwagę właśnie na te aspekty. Można je znaleźć wśród prywatnych firm finansowych, które z zasady funkcjonują na nieco innych zasadach niż banki. W tych bowiem proces kredytowy jest dłuższy i obwarowany większą liczbą formalności. W bankach pożyczkodawca przed udzieleniem wsparcia jeszcze bardziej szczegółowo sprawdza informacje o tobie, w tym dane z BIK czy KRD.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości w prywatnej instytucji finansowej – dobra alternatywa dla banku

Jeżeli ważna jest dla ciebie wygoda rozumiana jako korzystne dostrojenie kredytu do potrzeb, powinieneś pomyśleć o prywatnych instytucjach finansowych. Przykładem takiej właśnie instytucji jest Private Loan Market. Szybkość, wygoda i elastyczność to cechy, które przyświecają PLM od początku funkcjonowania.

Oferta PLM jest dostosowana do potrzeb przedsiębiorców z wielu branż, dla których pożyczki pod zastaw mogą stanowić szansę na dynamiczny rozwój działalności. Mowa tu przy tym o pożyczkach pod zastaw nieruchomości. Bo to właśnie mieszkania, domy, działki czy lokale stanowią zabezpieczenie w przypadku finansowania udzielanego przez tę instytucję.

Wiele branż i dowolny cel

Pożyczki pod zastaw nieruchomości udzielane przez Private Loan Market mogą być wykorzystane na dowolny cel biznesowy. Nie chodzi tu bowiem o celowe pożyczki hipoteczne jak w przypadku tradycyjnych instytucji bankowych. PLM oferuje swoim klientom elastyczność i wolność w dysponowaniu środkami.

Wśród owych klientów można znaleźć przedsiębiorców z wielu branż. Począwszy od deweloperów inwestujących na rynku nieruchomości przez firmy z branży hotelarskiej czy transportowej aż po przedsiębiorstwa z sektora nowych technologii. Każdy może sięgnąć po korzyści, jakie niesie za sobą oferta PLM. O ile ma odpowiednie zabezpieczenie.

Pożyczka pod zastaw w PLM. Jakie zabezpieczenie?

Zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw w Private Loan Market mogą być tak nieruchomości prywatne, jak i komercyjne. Mogą to być:

 1. mieszkanie;
 2. dom;
 3. działka;
 4. lokal handlowy;
 5. magazyn;
 6. biurowiec.
Przeczytaj też:  Kredyty pod zastaw nieruchomości – finansowanie na wyciągnięcie ręki

Typ nieruchomości nie ma znaczenia. Co oczywiste, wnioskując o finansowanie, musisz wykazać, że jesteś posiadaczem danej nieruchomości.

Minimalna wartość kredytu, jaki można otrzymać w PLM, to 500 tys. zł. Ta prywatna instytucja finansowa udziela pożyczek do wysokości 50% wartości zabezpieczenia. Dodajmy, że to więcej niż w przypadku konkurencyjnych instytucji, gdzie wartość ta sięga maksymalnie ok. 30%.

Jak to wpływa na wymaganą wartość nieruchomości? Jak nietrudno wywnioskować z powyższego, aby ubiegać się o pożyczkę pod zastaw w PLM, musisz posiadać nieruchomość, której wartość przekracza milion złotych.

Pożyczka pod zastaw w Private Loan Market – najważniejsze zalety

Do kluczowych zalet związanych z pożyczkami w PLM możemy zaliczyć:

 1. szybkość udzielania finansowania;
 2. szersze możliwości finansowania niż w przypadku banków;
 3. formę finansowania tańszą niż w konkurencyjnych instytucjach;
 4. brak limitu zaangażowania środków;
 5. elastyczność w podejściu do klienta.

To właśnie ta ostatnia cecha sprawia, że wielu przedsiębiorców chętnie korzysta z oferty prywatnej instytucji finansowej, jaką jest PLM. Szansa na dostosowanie umowy pod twoje potrzeby to ostatecznie najważniejszy wyznacznik komfortu. A w PLM dotyczy to tak kwoty pożyczki, warunków spłaty, jak i innych kwestii dotyczących twojego zadłużenia.

Pożyczki pod zastaw w domu klienta czy elastyczność i oferta stacjonarna? Podsumowanie

Każdy pożyczkobiorca ma inne potrzeby. Jeżeli zależy ci na czasie, nie potrzebujesz wielkich kwot i ważna jest dla ciebie wygoda, pożyczka pod zastaw w domu klienta może być ciekawą opcją. Warto jej wtedy poszukać w ofertach banków. Aczkolwiek pamiętaj – nie jest to wciąż rozwiązanie powszechne.

Jeżeli jednak jako pożyczkobiorca masz większe potrzeby i zależy ci na profesjonalnym dostrojeniu umowy pożyczki do twoich oczekiwań, warto, byś zwracał uwagę na inne, istotniejsze aspekty. Takie, do których wagę przywiązują przedstawiciele prywatnej instytucji finansowej Private Loan Market – szybkość i elastyczność. Bez nadmiaru zaświadczeń, wpisów do księgi wieczystej i nadmiernej weryfikacji.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h