Private Loan Market

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat. Czy jest możliwa? Zobacz!

kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania

Kredyt pod zastaw nieruchomości to popularna alternatywa dla kredytu gotówkowego. Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat jest możliwa? Czy odpowiednie finansowanie otrzymasz tylko w banku? Przekonaj się!

Co jest lepsze – kredyt gotówkowy czy pożyczka pod zastaw nieruchomości? To zależy od sytuacji danego kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy ma wiele zalet, jednak zastaw nieruchomości może przynieść ci szersze możliwości w kontekście zdobycia finansowania.

Co wybrać? Jak dostroić odpowiednie narzędzie finansowania do swoich potrzeb? Czy warto sięgnąć po pożyczkę pod zastaw nieruchomości na 10 lat? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na ten temat. Dowiedz się też o alternatywnych formach finansowania, które mogą okazać się o wiele bardziej skuteczne niż kredyt bankowy.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Na początek odpowiedzmy na pytanie o to, które z wymienionych rozwiązań jest lepsze. A raczej – o jakich kluczowych cechach możemy mówić w przypadku każdego z nich. O tym, które z nich uznasz za korzystniejsze, zadecydują bowiem twoje osobiste preferencje i potrzeby.

Wiele osób chętnie sięga po kredyty gotówkowe. Jest to jedna z najczęściej wybieranych usług w Polsce w ostatnich latach, obok np. chwilówek. Decyduje o tym szereg czynników. Najważniejsze z nich to:

 1. dostępność tego rodzaju produktów;
 2. szybkość decyzji w sprawie przyznania kredytu;
 3. oferty online;
 4. relatywnie niewysokie koszty zadłużenia.

Rozwiązanie to ma jednak również wady. Po pierwsze, by otrzymać taki kredyt w banku, należy spełnić wiele formalności. Musisz także mieć korzystną historię kredytową. Szczególnego znaczenia nabiera w takim przypadku ocena twoich danych w BIK. Przedstawiciel banku będzie musiał gruntowanie sprawdzić informacje o twoich dawnych zadłużeniach zawarte w Biurze Informacji Kredytowej. Nie da się ukryć, że staranie się o wsparcie pożyczkowe w instytucjach bankowych to często niełatwe i nużące zadanie.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw działki rolnej. Sprawdź, gdzie możesz je uzyskać!

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat – czy to dobra alternatywa?

Pożyczka pod zastaw to rozwiązanie, z którego może skorzystać kredytobiorca, kiedy jego historia kredytowa nie jest wystarczająco korzystna. Biorąc kredyt pod zastaw nieruchomości, ustanawiasz określone zabezpieczenie pożyczki. Ma to znaczenie w oczach banku, zwłaszcza jeśli twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająca. Nie oznacza to jednak, że w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości na 10 lat twoja historia zadłużenia przestaje mieć znaczenie. Zastaw może ci pomóc, jednak nie sprawi, że bank przestanie zupełnie zwracać uwagę na określone formalności ważne przy przyznawaniu pożyczek.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat, jako rozłożona w czasie, może okazać się bardziej efektywnym rozwiązaniem. Tak dla ciebie, jak i dla instytucji, w której ją zaciągniesz. Rozłożenie zwrotu środków na wiele rat i wydłużenie okresu spłaty może ci pomóc w systematycznym regulowaniu zobowiązań wobec twego wierzyciela. Odsetki rozłożone na dłuższy okres mogą okazać się łatwiejsze do spłaty. Oczywiście wraz z rozciągnięciem kredytu w tej formie zmienia się także jego całkowity koszt.

Pożyczka pod zastaw mieszkania lub domu – waga zabezpieczenia i wysokość finansowania

Niezależnie od tego, czy mówimy o pożyczce pod zastaw nieruchomości na 10 lat, czy też na dowolny inny okres, kluczowe jest zabezpieczenie. Jeżeli posiadasz odpowiednią nieruchomość, która jest wiele warta, najpewniej łatwiej będzie ci uzyskać znaczącą kwotę finansowania zarówno w banku, jak i w firmie prywatnej. Dana instytucja, wiedząc, że dysponujesz znaczącym zabezpieczeniem, będzie bardziej skłonna do udzielenia pożyczki.

Wierzyciel ma w ten sposób pewność, że jego roszczenia będą zaspokojone w ten czy inny sposób. Nawet jeżeli kredytobiorca nie będzie się wywiązywać ze spłaty kredytu, bank w skrajnej sytuacji będzie mógł zlicytować daną nieruchomość i w ten sposób odzyskać pieniądze.

Przeczytaj też:  Pożyczka hipoteczna dla firm. Finansowanie bankowe i pozabankowe

Gdy bierzesz pożyczkę hipoteczną w banku, rzeczoznawca szacuje wartość zabezpieczenia. Dzięki temu może ustalić wysokość pożyczki pod zastaw. Zdarza się, że jest to nawet kilkadziesiąt procent wartości nieruchomości. Pamiętaj – pożyczki pod hipotekę związane są z dokonaniem stosownego wpisu do księgi wieczystej nieruchomości. Innymi słowy, w księdze wieczystej mieszkania, domu czy działki, które do ciebie należą, ustanawiana jest hipoteka.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat w prywatnej instytucji finansowej i banku formalności

Niezależnie od tego, gdzie chcesz wziąć pożyczkę, będziesz musiał wykazać, że jesteś w stanie spłacać swe zobowiązania. Konieczne będzie też przedstawienie odpowiednich dokumentów, które potwierdzą, że jesteś właścicielem danej nieruchomości. Sprawdzi się na przykład akt własności.

Jednak, choć pewne formalności są tożsame niezależnie od tego, czy mówimy o instytucji bankowej, czy też o prywatnej firmie finansowej, wnioskowanie o kredyt w banku z zasady wiąże się z większą liczbą obowiązków ze strony kredytobiorcy. Proces wnioskowania o kredyt trwa też dłużej.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości w Private Loan Market

Przykładem prywatnej instytucji finansowej, która udziela pożyczek pod zastaw nieruchomości, jest Private Loan Market. PLM co prawda nie oferuje konkretnie określonych czasowo pożyczek pod zastaw nieruchomości na 10 lat, jednak prezentuje bardzo elastyczne podejście do pożyczkobiorców. Każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest indywidualnie. Dotyczy to tak samej decyzji o przyznaniu finansowania, jego wysokości, jak i okresu spłaty.

Oferta PLM to pożyczki pod zastaw nieruchomości, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy. To właśnie do nich, a nie zaś do osób fizycznych Private Loan Market kieruje swe produkty. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i posiadasz odpowiednią nieruchomość, którą możesz wykorzystać jako zabezpieczenie, oferta PLM jest właśnie dla ciebie.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości w PLM – kto z nich korzysta?

Klienci tej prywatnej instytucji finansowej to przede wszystkim deweloperzy, w tym ci mali i średni. Do tego grona należą specjaliści, którzy mają już za sobą pierwsze inwestycje i chcą realizować kolejne, jednak z pewnych powodów w danym momencie bank nie może im przyznać kredytu. To dobry wybór dla firm, które chcą uniknąć bardzo długiego procesu wnioskowania o finansowanie bankowe.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw w domu klienta – czy to się opłaca? Przekonaj się, jaka pożyczka pod zastaw nieruchomości jest korzystna

PLM nie zamyka się jednak na inne branże. Wśród klientów tej instytucji finansowej można odnaleźć firmy z branży transportowej czy hotelarskiej, a także z sektora nowych technologii. Każdy przedsiębiorca, który chce się rozwijać i posiada stosowne zabezpieczenie, może przyjść do PLM po pożyczkę. Nieważne, czy twoja firma działa na rynku długo, czy dopiero rozpoczyna działalność. Jeżeli masz ambitne plany i jesteś wypłacalnym właścicielem nieruchomości, możesz ubiegać się o finansowanie.

Jak wysokie są pożyczki w Private Loan Market?

Wysokości pożyczek w tej prywatnej instytucji finansowej są, jak już stwierdzono, dostosowane do potrzeb i możliwości klientów. PLM udziela finansowania do 50% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie pożyczki. Przy czym minimalna kwota oferowanego wsparcia finansowego to 500 000 zł.

Zabezpieczeniem pożyczki w PLM mogą być nieruchomości różnego typu, od mieszkań i domów po działki. Zabezpieczenie mogą stanowić nie tylko nieruchomości prywatne; mogą to też być lokale usługowe czy magazyny.

Pożyczki pod zastaw w prywatnej instytucji finansowej – najważniejsze zalety

Oferta Private Loan Market to skuteczny zamiennik dla typowych kredytów hipotecznych, które są oferowane przez banki. To rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą pominąć długie bankowe procedury. Jakie jeszcze zalety pożyczek w PLM można wskazać? Przede wszystkim:

 1. możliwości finansowania bardziej rozbudowane niż w bankach;
 2. szybkość udzielania pożyczki;
 3. elastyczność;
 4. doświadczenie i wiedza ekspertów z prywatnej instytucji finansowej;
 5. brak limitu zaangażowania środków;
 6. forma finansowania tańsza niż w innych konkurencyjnych instytucjach.

Podsumowanie – pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat lub inny okres, niekoniecznie w banku!

Jak widzisz, oferta prywatnych instytucji finansowych jest konkurencyjna względem typowych kredytów. Tym samym, poszukując finansowania, warto rozważyć taką alternatywę. Okres finansowania i szczegółowe warunki takie jak oprocentowanie czy prowizja – to wszystko kwestie, do których w sposób elastyczny podchodzi PLM. Myśląc o wysokiej kwocie pożyczki pod zastaw i mając na uwadze swoje potrzeby, warto rozważyć skorzystanie z usług prywatnej instytucji. 

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h