Private Loan Market

Pożyczki pod zastaw działki rolnej. Sprawdź, gdzie możesz je uzyskać!

pożyczki pod zastaw działki

Pożyczki pod zastaw działki rolnej mogą być efektywnym sposobem finansowania rozmaitych inwestycji i ciekawą alternatywą dla innych produktów. By po nie sięgnąć, niekoniecznie musisz korzystać z ofert banków. Zobacz, jak przedstawiają się alternatywy.

Czym jest pożyczka pod zastaw działki rolnej? Odpowiedź wydaje się prosta i zawarta w samej nazwie tego produktu. Warto jednak bliżej przyjrzeć się tego typu pożyczkom i poznać rządzące nimi zasady. Po pierwsze, należy zaznaczyć, że produkty te działają na podobnej zasadzie jak inne pożyczki pod zastaw nieruchomości. Przykładowo, w tym przypadku również dokonywany jest wpis do hipoteki, a wnioskując o pożyczkę pod zastaw działki rolnej, będziesz zobowiązany do przedstawienia odpowiednich dokumentów wskazujących jednoznacznie, że jesteś posiadaczem zastawu. Takich jak akt własności, czy inne akty notarialne np. odpis z rejestru gruntów czy z księgi wieczystej.

To w wielu przypadkach wartościowy zamiennik dla kredytu gotówkowego. Banki chętniej udzielają kredytów w sytuacji, gdy kredytobiorca dysponuje odpowiednim zabezpieczeniem. Przy czym w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego omawiana tu pożyczka pod zastaw nie ma charakteru celowego i tym samym nie musi być wykorzystywana w celu pozyskania środków na zakup innej nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw działki – ile będziesz mógł pożyczyć?

Wartość pożyczki na którą będzie mógł liczyć w tym przypadku, może się różnić w zależności od danej instytucji bankowej lub prywatnej instytucji finansowej. Rzecz jasna kluczowa wytyczna w kontekście określenia wysokości finansowania to wartość twojej nieruchomości. To ona w największym stopniu determinuje wysokość pożyczki, na którą będziesz mógł liczyć.

Przeczytaj też:  Kredyt pod zastaw mieszkania – bez zdolności kredytowej

Zastosowanie ma tu podobna zasada co w przypadku innych pożyczek pod zastaw nieruchomości. Im wyższa wartość zastawu, tym wyższa potencjalna kwota finansowania. Przy tym pamiętać należy, że większość instytucji, czy to bankowych czy prywatnych, udziela finansowania nieprzekraczającego kilkadziesiąt procent wartości nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw działki rolnej jako kredyty hipoteczne i jako pożyczki hipoteczne

Omawiane tu rozwiązanie mieć różne funkcje. Z jednej strony możemy mówić o sytuacji, w której pożyczka taka stanowi rodzaj kredytu hipotecznego. Możesz bowiem zaciągnąć taki kredyt celowy właśnie w celu zakupu działki rolnej. W takim układzie nieruchomość staje się jednocześnie zastawem. Oczywiście ustanowiona zostaje też hipoteka.

Może się jednak również zdarzyć, że pożyczka pod zastaw działki rolnej będzie stanowić pożyczkę hipoteczną, de facto funkcjonując jako rodzaj kredytu gotówkowego. Mówimy tu o sytuacji, w której nie wnioskujesz o środki po to, by zakupić nieruchomość, lecz wykorzystujesz działkę rolną jako zastaw, by pozyskać środki na dowolny cel. W takim układzie nie będziesz musiał przejmować się sposobem wydatkowania środków. Rzecz jasna w obydwu przypadkach będziesz zobowiązany do wykazania, że będziesz w stanie spłacać pożyczkę. Banki będą przy tym wymagać od ciebie wykazania zdolności kredytowej oraz przedstawienia źródeł zarobków. Prywatne instytucje finansowe z zasady są bardziej elastyczne pod względem formalności.

Pożyczki pod zastaw działki rolnej – co może być zabezpieczeniem?

Jakich aktywów można użyć, by ustanowić zastaw? Z zasady nie ma tu znaczenia typ nieruchomości, występuje duża dowolność. Dlatego też wnioskując o pożyczkę, możesz wykorzystać działkę rolną, budowlaną, leśną, inwestycyjną itp. Nie musisz przy tym być rolnikiem. Pożyczka pod zastaw nie musi być koniecznie związana z działką rolną, choć to właśnie na niej skupiamy się tu szczególnie.

Rzecz jasna nieruchomość z której skorzystasz jako z zastawu, musi być twoją własnością. Powinna także mieć założoną księgę wieczystą. Powinieneś także być w stanie potwierdzić wartość rynkową swojej nieruchomości. W przypadku wnioskowania o finansowanie bankowe proces oceny wartości nieruchomości może być związany z przeprowadzeniem odpowiedniej ewaluacji przez rzeczoznawcę. Ważna kwestia – to kredytobiorca musi ponieść koszty związane z pracą rzeczoznawcy! Działa rolna lub innego typu, która będzie stanowić zastaw, nie może mieć przy tym wad prawnych oraz być obciążona inną hipoteką.

Przeczytaj też:  Dofinansowanie dla firm – dla kogo? Jak je zdobyć?

Pożyczki pod zastaw działki rolnej – najważniejsze wady i zalety

Jedną z kluczowych zalet omawianego tu rozwiązania jest fakt, że korzystając z zastawu, będziesz mógł liczyć na wyższą kwotę pożyczki ze strony banku niż w przypadku klasycznego kredytu gotówkowego. Będziesz mógł też uzyskać bardziej korzystne oprocentowanie. Kredyty pod zastaw działki rolnej lub innych działek mogą być przy tym wykorzystywane na dowolny cel i nie wymagają tak dużej zdolności kredytowej jak typowe kredyty.

Mówiąc o wadach, należy zwrócić uwagę na fakt, że zaciągając tego rodzaju pożyczkę w banku, musisz liczyć się z tym, że proces będzie trwać długo. Często nawet wiele tygodni. W przypadku instytucji bankowych będziesz też musiał przejść przez szereg licznych formalności. Tych będzie o wiele mniej, jeżeli będziesz ubiegać o pożyczkę pod zastaw w prywatnej instytucji finansowej. Tu również sprawdzana będzie twoja wypłacalność, a pod uwagę będą brane m.in. dochody, jednak te instytucje są bardziej elastyczne niż banki. Przykładowo nie przyglądają się twojej historii kredytowej w BIK.

Pożyczki pod zastaw działki rolnej a prywatna instytucja finansowa

Oczywiście wnioskowanie o pożyczkę w prywatnych instytucjach nie oznacza, że formalności nie będzie w ogóle. W takim przypadku również będziesz musiał wykazać swoją rzetelność i wypłacalność jako pożyczkobiorcy. Proces będzie jednak dużo mniej skomplikowany niż w banku.

Właśnie takie o wiele bardziej elastyczne podejście wobec klientów prezentuje chociażby Private Loan Market – prywatna instytucja finansowa, która swoją ofertę kieruje do firm i przedsiębiorców. PLM oferuje pożyczki pod zastaw, przy przyznawaniu których wykazuje się wychodzeniem naprzeciw oczekiwaniom klientów. Decyzja o przyznaniu finansowania każdorazowo jest podejmowana w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Podobnie jak warunki pożyczki takie jak jej okres, wysokość czy oprocentowanie.

Pożyczki pod zastaw w PLM – najważniejsze zalety

Do kluczowych zalet pożyczek w tej instytucji możemy zaliczyć następujące kwestie:

  • brak limitu zaangażowania środków;
  • szybkość udzielania finansowania;
  • elastyczność względem klientów (warunki spłaty pożyczki, warunki udzielenia pożyczki itp.);
  • bogate doświadczenie instytucji finansowej;
  • szersze możliwości finansowania niż w bankach.
Przeczytaj też:  Finansowanie dłużne – korzyści dla firmy

Jak więc widzisz, pożyczki pod zastaw w PLM to szereg z korzyści, z których będziesz mógł czerpać. Wiele z nich to zalety, których próżno szukać w przypadku ofert bankowych.

Pożyczki w PLM – co może stanowić zastaw?

W przypadku pożyczek oferowanych przez Private Loan Market wachlarz możliwości pod kątem przedmiotu zabezpieczenia pożyczki jest bardzo szeroki. Mogą to być nieruchomości prywatne takie jak działki różnego typu, mieszkania czy domy. Mogą to być jednak również nieruchomości komercyjne w rodzaju magazynów czy lokali usługowych.

To sprawia, że wśród klientów PLM można odnaleźć wiele firm z różnych branż dysponujących odmiennymi nieruchomościami. Największą grupę stanowią mali i średni deweloperzy, którzy wykorzystują jako zastaw posiadane nieruchomości, poszukując środków, które pomogą im w dalszym rozwoju. Nie brakuje jednak także firm z innych sektorów, w tym z branży hotelarskiej, transportowej czy z sektora nowych technologii. Każdy kto posiada właściwe zabezpieczenie, może przybyć do PLM po finansowanie.

Pożyczki w Private Loan Market – minimalna wartość

Warto nadmienić, że minimalna wartość finansowania po jakie można przybyć do PLM, to pół miliona złotych. Przy tym, jako że maksymalna kwota finansowania to 50 proc. wartości zastawianej nieruchomości, działka, dom, mieszkanie lub inna nieruchomość stanowiąca zastaw musi mieć wartość równą co najmniej milionowi złotych.

Jeżeli posiadasz odpowiednią nieruchomość, masz ambitne cele, chcesz się rozwijać i jesteś w stanie przedstawić właściwy biznesplan, oferta PLM może być właśnie dla ciebie. Uzyskaną pożyczkę będziesz mógł przeznaczyć na dowolny biznesowy cel. Być może to właśnie ofercie tej prywatnej instytucji finansowej twoja działka okaże się efektywną pomocą, która pomoże ci pozyskać niezbędne środki.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h