Private Loan Market

Pożyczka dla nowych firm – zobacz, jak możesz zdobyć pieniądze na rozpoczęcie działalności!

pożyczka dla nowych firm

Pożyczka dla nowo otwartych firm wcale nie musi oznaczać klasycznego kredytu bankowego. Przedstawiamy sposoby, dzięki którym możesz zdobyć potrzebne środki na rozwój swojej nowo założonej firmy.

Szybka pożyczka dla nowych firm – czy to możliwe?

Banki oferują klientom wiele różnorodnych ofert kredytowych. Zasady przyznawania kredytów bywają jednak dość skomplikowane, a sam proces weryfikacji jest czasochłonny. Fakty mówią same za siebie – pożyczka dla nowej firmy to w wielu przypadkach prawdziwe wyzwanie. O wiele mniejszy problem z uzyskaniem finansowania mają przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku od dawna. Z tego względu  wielu przedsiębiorców poszukuje pozabankowych pożyczek dla nowych firm. 

Pożyczka dla nowych firm w banku – jak ją uzyskać?

Jeśli chcesz starać się o uzyskanie kredytu bankowego na start, musisz przede wszystkim złożyć wniosek kredytowy. Pamiętaj, wraz z wnioskiem będziesz musiał dostarczyć szereg wymaganych przez bank załączników. Jakich? Zarówno tych podstawowych i oczywistych jak i tych bardziej skomplikowanych. Do najważniejszych dokumentów i zaświadczeń wymaganych przez banki przy wnioskowaniu o kredyt przez nowe firmy możemy zaliczyć:

 • dokument, który potwierdza, że firma została wpisana do rejestru działalności gospodarczej;
 • zaświadczenie, które pokaże bankowi, że firma nie zalega z płatnościami na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;
 • odpowiednie zaświadczenia, które świadczą o możliwości zabezpieczenia kredytu.
Przeczytaj też:  Pożyczka inwestycyjna dla firm. Poznaj dostępne opcje!

Ale to nie wszystko. Oprócz powyższych oczywistych dokumentów banki wymagają także choćby szczegółowego biznesplanu czy cash flow. Jak więc widzisz, uzyskanie kredytu bankowego na starcie działalności nie jest proste. Wymaga wiele czasu i skompletowania szczegółowej dokumentacji, a nie tylko podstawowych zaświadczeń. 

Pożyczka dla nowych firm w banku – rodzaje

Na jakie rodzaje kredytów możesz liczyć w bankach? Pożyczka dla nowo otwartych firm w tej formie to cztery odmienne rozwiązania. Oto one:

 • kredyt inwestycyjny, który zostanie przeznaczony na finansowanie majątku trwałego – np. na realizowanie inwestycji, dzięki którym majątek trwały będzie powiększany lub modernizowany;
 • kredyt obrotowy – środki, które zostaną przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności firmy;
 • linia kredytowa – prowadzona na oddzielnym rachunku bankowym, nie jest spłacana automatycznie, nieco odmienna od klasycznego kredytu bankowego;
 • limit kredytowy w rachunku bieżącym – również nie jest to klasyczny kredyt. W ramach tego rozwiązania możesz liczyć na odpowiednią kwotę niejako „dodaną” do twojego rachunku bankowego, z której możesz korzystać, gdy masz zbyt małe środki. Jest to jednak rozwiązanie doraźne.

Jak nietrudno dostrzec, nie wszystkie produkty oferowane przez banki to pożyczka dla nowej firmy, która mogłaby zapewnić harmonijny i spokojny rozwój przedsiębiorstwa. Często są rozwiązania jedynie częściowo spełniające potrzeby początkujących biznesmenów.

Pożyczka pozabankowa dla nowych firm – czy pomoc państwowa to dobry kierunek?

Młody przedsiębiorca może szukać pomocy także w instytucjach państwowych. Jak w tym przypadku wygląda pożyczka dla nowych firm? Przede wszystkim w wielu przypadkach trudno tu mówić o klasycznych pożytkach. Po drugie, niejednokrotnie programy wsparcia są przeznaczone dla ściśle określonej grupy firm.

Przykład? Program „Pierwszy biznes” realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju. Skierowany jest on do studentów kończących studia lub absolwentów stawiających pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. W jego ramach można liczyć na dofinansowanie jedynie w maksymalnej wysokości ok. 200 tys. złotych. Jak widzisz, nawet jeżeli znajdziesz się w jednej ze wskazanych grup, ta swego rodzaju pożyczka dla nowych firm przewiduje ściśle określoną i wcale nie tak wysoką kwotę dofinansowania.

Przeczytaj też:  Dofinansowanie dla firm – dla kogo? Jak je zdobyć?

Pożyczka pozabankowa dla nowych firm – elastyczne oferty ze strony prywatnych instytucji finansowych

Interesującym rozwiązaniem, które zapewnia początkującym przedsiębiorcom o wiele większe możliwości, jest pożyczka dla nowych firm od prywatnych instytucji finansowych. W przypadku tego typu rozwiązań można liczyć nie tylko na większe kwoty dofinansowania, ale także na o wiele mniejszą liczbę formalności.

Tego typu pożyczka dla nowych firm (i nie tylko nowych) znajduje się w ofercie Private Loan Market. PLM to prywatna instytucja finansowa oferująca wsparcie dla przedsiębiorców z różnych branż (z wyłączeniem osób fizycznych). Produkty oferowane przez PLM stanowią alternatywę dla klasycznych kredytów bankowych. Mogą z nich skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy chcą ominąć przewlekłe procedury bankowe lub ci, którzy w danym momencie nie posiadają zdolności kredytowej. Co ważne, pożyczka dla nowych firm w PLM może być przeznaczona na dowolny cel biznesowy.

Pożyczka dla nowych firm w PLM – szybkość i wygoda

Co wyróżnia pożyczkę dla nowych firm w Private Loan Market? Przede wszystkim prosta i wygodna procedura jej przyznania. Warto podkreślić, że każdorazowo decyzje o przyznaniu finansowania, jak też szczegółowe warunki oprocentowania i innych kwestii, są ustalane indywidualnie dla każdego klienta. Znaczenie mają tu kwota i okres finansowania, a także wartość zabezpieczenia i przeznaczenie pożyczki.

Pożyczka dla nowych firm w PLM to wiele korzyści dla początkujących przedsiębiorców. Wśród najważniejszych możemy wymienić:

 • elastyczność (w tym brak limitu zaangażowania środków);
 • szybkość udzielenia finansowania;
 • możliwości finansowania o wiele szersze niż w bankach;
 • forma finansowania tańsza niż w konkurencyjnych prywatnych instytucjach finansowych.

Minimalna pożyczka dla nowych firm w PLM

Warto pamiętać, że minimalna kwota, z jaką związana jest pożyczka dla nowych firm w PLM to 500 tys. zł. Zabezpieczeniem tejże pożyczki jest nieruchomość.

PLM udziela pożyczek o wartości do 50 proc. zabezpieczenia. Oznacza to, że aby otrzymać pożyczkę dla nowych firm, musisz posiadać nieruchomość wartą co najmniej milion złotych. Jeżeli spełniasz ten warunek, otrzymanie finansowania jest bardzo prawdopodobne. Warto dodać, że inne instytucje tego typu udzielają finansowania jedynie do ok. 30 proc. wartości zabezpieczenia.

Przeczytaj też:  Pożyczka hipoteczna dla firm. Finansowanie bankowe i pozabankowe

Pożyczka dla nowych firm w PLM – szansa dla deweloperów i nie tylko

Z finansowania oferowanego przez PLM korzystają inwestorzy na rynku nieruchomości, w tym mali i średni deweloperzy, ale nie tylko. Na pożyczkę mogą liczyć różne przedsiębiorstwa planujące inwestycje i dynamiczny rozwój. Z oferty korzystają także właściciele hotelów, biznesów transportowych, czy osoby inwestujące w nowe technologie.Kluczowe wyznaczniki to chęć rozwoju, inwestycji i perspektywy dla biznesu. Czujesz, że twoja firma spełnia te kryteria? Tym samym pożyczka dla nowo otwartych firm czeka na ciebie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, skontaktuj się ze specjalistami Private Loan Market.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h