Private Loan Market

Finansowanie dłużne – korzyści dla firmy

finansowanie dłużne

Form finansowania dłużnego jest całkiem sporo. Niektóre są powiązane z klasycznymi instytucjami bankowymi, ale można też wskazać także te bardziej nowoczesne i lepiej dopasowane do faktycznych potrzeb przedsiębiorców. Zacznijmy jednak od początku i wyjaśnienia terminu finansowanie dłużne.

Finansowanie dłużne – definicja

Finansowanie dłużne – co to jest? Według najprostszej definicji jest to pożyczanie pieniędzy od zewnętrznych instytucji finansowych, a także ze źródeł publicznych i prywatnych (także od osób trzecich).

Zakłada ono zatem finansowanie przedsiębiorstw oraz ich różnorakich potrzeb inwestycyjnych poprzez korzystanie z kapitału obcego. Możemy mówić o różnych formach finansowania dłużnego, odznaczających się odmiennymi uwarunkowaniami.

Najważniejsze zalety finansowania dłużnego

Gdy korzystasz z finansowania dłużnego, twoje własne środki nie muszą być spożytkowane na rozwój firmy. Co również bardzo istotne, inwestorzy, którzy udzielają finansowania, nie roszczą sobie praw do zarządzania twoim przedsiębiorstwem.

Naturalnie finansowanie dłużne zakłada zwrot pozyskanych środków. Dotyczy to zarówno kredytów bankowych czy innego rodzaju pożyczek, które może zaciągnąć przedsiębiorca. Inne popularne formy finansowania dłużnego to między innymi leasing czy emisja obligacji. Rzecz jasna wszystkie mają swoje wady i zalety.

Warto także zwrócić uwagę na koszty finansowania dłużnego. Jedną z jego zalet jest możliwość ujęcia powiązanych z nim kosztów jako tych, dotyczących prowadzenia działalności. Pozwala to na lepszą optymalizację podatkową działań prowadzonych przez przedsiębiorcę.

Finansowanie dłużne a kredyt bankowy

Kredyty bankowe to wciąż najbardziej popularna forma finansowania dłużnego. Polscy przedsiębiorcy wybierają ją najczęściej. Niestety ma ona jedną zasadniczą wadę – kredyty bankowe obwarowane są wieloma regułami i warunkami. Ich uzyskanie bywa bardzo trudne. Procedury dotyczące przyznania kredytu firmie są skomplikowane i nie zawsze istnieje gwarancja, że kredyt zostanie przyznany. Często kredyty bankowe wiążą się z dużymi kosztami, zwłaszcza przy długich okresach spłaty.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw działki – klucz do realizacji planów

Kredyty bankowe można przeznaczyć na różne cele – projekty inwestycyjne, bieżącą działalność, a także na zakup potrzebnych narzędzi pracy i ruchomości (np. samochodu). Jednak niezależnie od tego jaki cel ci przyświeca, procedury bankowe zawsze pozostaną takie same – niełatwe do przejścia.

Popularność kredytów bankowych wynika z oczywistego faktu – tego typu finansowanie dłużne jest najszerzej dostępne. W Polsce funkcjonuje wiele instytucji bankowych, które oferują najrozmaitsze formy kredytowania. Jednak by uzyskać kredyt bankowy, należy wypełnić skomplikowane wnioski, a także poddać swoją firmę lustracji ze strony instytucji bankowej. Nie każdy przedsiębiorca ma nie tylko możliwości, ale także czas i chęci, by przechodzić bez ten trudny proces. Jeżeli jesteś takim przedsiębiorcą, warto aby pomyślał o alternatywnych formach finansowania dłużnego. 

Alternatywne nowoczesne metody finansowania dłużnego

Omówiliśmy już, czym jest finansowanie dłużne. Zaprezentowany powyżej najbardziej popularny przykład tego typu rozwiązań nie jest, jak widzisz, wolny od wad. Klasyczne kredyty bankowe wiążą się z wysokim poziomem skomplikowania procedur. Istnieją jednak również bardziej nowoczesne formy finansowania dłużnego. Do takich należy zaliczyć ofertę pożyczkową Private Loan Market. 

Pożyczki PLM to efektywna alternatywa dla hipotecznych kredytów bankowych. Finansowanie dłużne w PLM skupione jest bowiem wokół projektów zabezpieczonych nieruchomościami (takimi jak domy, mieszkania, czy działki) i nastawionych na biznesowy rozwój.

Finansowanie dłużne w Private Loan Market – dla wielu branż

Z finansowania PLM bardzo chętnie korzystają inwestorzy na rynku nieruchomości i deweloperzy, ale również właściciele hotelów, biznesów transportowych czy produkcyjnych, a także firmy z branż związanych z nowymi technologiami. Podstawowa zaleta, jaką wyróżnia się finansowanie dłużne w PLM, to szybkość i wygoda. Łączy się z tym także duża elastyczność w podejściu do przedsiębiorcy. Decyzja o przyznaniu finansowania i jego szczegółowe warunki są ustalane zawsze w odniesieniu do konkretnego przypadku. Kluczowe znaczenie mają kwota pożyczki, okres finansowania, a także wartość zabezpieczenia.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czym jest i kto może z niej skorzystać?

By skorzystać z finansowania dłużnego oferowanego przez PLM, przedsiębiorca musi posiadać zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Procedura finansowania w PLM wymaga także uzasadnienia źródła spłaty. Finansowanie dłużne w tej formie ma wiele zalet, a wśród najważniejszych należy wymienić:

  • elastyczność w podejściu do każdego pożyczkobiorcy;
  • bogate doświadczenie i wiedza oferowane przedsiębiorcom przez naszą instytucję finansową;
  • szybkość prowadzenia procesu finansowania daleko przekraczająca prowadzenie analogicznego procesu przez banki;
  • brak limitu zaangażowania środków;
  • forma finansowania dłużnego dużo tańsza od oferowanego przez inne podobne instytucje.

O ile inne instytucje finansowe oferują finansowanie do ok. 30 proc. wartości zabezpieczenia, w przypadku Private Loan Market można uzyskać kapitał dłużny do wysokości 50 proc. zabezpieczenia.

Finansowanie dłużne w PLM – szansa na rozwój firmy

Minimalna kwota, którą można pożyczyć w Private Loan Market, to 500 tys. zł. Pożyczkobiorca musi tym samym dysponować nieruchomością stanowiącą zabezpieczenie o wartości przynajmniej milion zł (wtedy pożyczka wyniesie 50 proc. wartości zabezpieczenia).Dzięki tak wysokiej kwocie finansowania przedsiębiorcy mogą realizować zaawansowane projekty inwestycyjne. W przypadku deweloperów może to oznaczać wzrost posiadanych aktywów. W przypadku firm z innych branż, także tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, aktywny rozwój działalności.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h