Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe
Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe zwłaszcza – mogą stanowić efektywną alternatywę dla typowych produktów bankowych. Zobacz, jaka oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
Czym charakteryzują się pożyczki pod zastaw nieruchomości? Pozabankowe, czy te udzielane przez banki, opierają się przeznaczeniu mieszkania, domu czy innej nieruchomości pod zastaw. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczkobiorca może liczyć na lepsze warunki kredytowania, w tym, przede wszystkim, na możliwość uzyskania wyższej kwoty. W zależności od danej instytucji bankowej czy prywatnej firmy finansowej owa kwota może wynosić nawet kilkadziesiąt procent wartości danej nieruchomości.
Jeżeli z pewnych względów legitymujesz się nie do końca korzystną historią kredytową, pomóc mogą ci pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu. Pozabankowe rozwiązania pod tym względem stanowią dobrą alternatywę dla produktów bankowych, oferując o wiele większą elastyczność. Czy to opcja dla ciebie? Przekonaj się!
Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe i bankowe. Podstawowe zasady
Kiedy udajesz się po kredyt do banku, musisz wykazać, że posiadasz odpowiednią zdolność kredytową. Zależy ona od wielu czynników. Jednym z najbardziej istotnych są, rzecz jasna, twoje zarobki. Może się jednak zdarzyć, że twoja zdolność nie jest wystarczająca. W takim przypadku możesz wykorzystać nieruchomość jako zastaw, który pozwoli ci na uzyskanie kredytu. Ma to zastosowanie również wtedy, gdy co prawda posiadasz zdolność kredytową, ale zależy ci na uzyskaniu wyższej kwoty finansowania.
Bank lub prywatna instytucja finansowa biorą pod zastaw dane mieszkanie, dom czy inną nieruchomość. W grę wchodzą także różne grunty i działki rolne. Dzięki temu otrzymujesz odpowiednio wysoką pożyczkę. Jednak pamiętaj – to, że dana nieruchomość stała się zastawem, nie oznacza, że w jakikolwiek sposób przestajesz być jej właścicielem. Dalej masz prawo do użytkowania i dysponowania swoimi dobrami.
Kredyt hipoteczny a pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe i bankowe
Warto wyjaśnić istotną różnicę między pożyczkami pod zastaw, realizowanymi przez banki i prywatne instytucje finansowe, a kredytem hipotecznym. Wbrew pozorom są to dwa nieco odmienne produkty.
Najkrócej mówiąc, kredyt hipoteczny to kredyt celowy. To znaczy, że bank może ci go udzielić w określonym celu – ma on dotyczyć zakupu lub budowy nieruchomości. Natomiast pożyczka pod zastaw nieruchomości – pozabankowa czy udzielana przez bank – może być wykorzystana na dowolny cel. Lokal, którego jesteś posiadaczem, stanowi zastaw, ale środki możesz wykorzystać w inny sposób, niekoniecznie inwestując w kolejne mieszkanie czy dom.
Pożyczka hipoteczna – wyznaczniki
Ten produkt oferowany przez banki cechuje długi okres kredytowania. Co oczywiste, podstawowym zabezpieczeniem jest w tym przypadku hipoteka związana z mieszkaniem lub domem, który kupujesz bądź budujesz. Środki, które otrzymasz, musisz przeznaczyć na dalsze inwestycje w nieruchomości. Pod tym względem jest to więc mniej elastyczna opcja.
Musisz wiedzieć jeszcze, czym dokładnie jest hipoteka. Według definicji jest to ograniczone prawo rzeczowe dotyczące nieruchomości i związane z twoim wierzycielem. Dzięki ustanowieniu hipoteki wierzyciel może dochodzić swoich praw, jeżeli nie będziesz spłacać kredytu. Zapisy hipoteczne będą anulowane, gdy spłacisz całą kwotę. Co oczywiste, pożyczka pod zastaw, która nie jest kredytem hipotecznym, także gwarantuje wierzycielowi stosowne poszanowanie jego praw.
Hipoteka – o czym należy pamiętać
Warto przy tym wskazać, że podmiot, który udziela kredytu bądź pożyczki, wyznacza zabezpieczenie w formie ustanowienia hipoteki. W ramach tego rozwiązania składasz odpowiednie oświadczenie, a pożyczkodawca przygotowuje dokumenty z danymi dotyczącymi pożyczki i nieruchomości. Dokonywany jest przy tym stosowny wpis do księgi wieczystej. Pamiętaj, że jeżeli nie będziesz regulował swego zobowiązania, w określonych okolicznościach możesz trafić do KRD, czyli Krajowego Rejestru Długów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości – prywatne i bankowe. Czy są bezpieczne?
Możesz się zastanawiać, czy skorzystanie z owego rozwiązania aby na pewno będzie efektywne i zapewni ci spokojną realizację inwestycji. Musisz pamiętać, że wszelkie produkty tego rodzaju podlegają regulacjom prawnym. Odnoszą się do nich stosowne zapisy kodeksu cywilnego.
Spłata zobowiązań w wyznaczonym terminie gwarantuje ci usunięcie wpisu z hipoteki. Jednocześnie, nikt nie może ograniczać twojego prawa do korzystania z mieszkania, domu czy innego lokalu w trakcie spłacania zobowiązania. Tym samym pożyczki pod zastaw nieruchomości – prywatne, jak i te oferowane przez banki – są w pełni bezpieczne dla pożyczkobiorcy.
Najważniejsze zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości
Wśród najważniejszych plusów tego rozwiązania można wymienić:
- możliwość przeznaczenia finansowania na dowolny cel;
- często wysokie kwoty pożyczek;
- odpowiednie rozłożenie spłaty w ratach;
- bezpieczeństwo pożyczkobiorcy.
Warto przy tym pamiętać, że oferty banków oraz prywatnych instytucji finansowych mogą się różnić. Przede wszystkim dotyczy to elastyczności w podejściu do pożyczkobiorcy oraz formalnych procedur związanych z przyznaniem finansowania. Te są z zasady bardziej skomplikowane w bankach. Zwłaszcza okres oczekiwania na przyznanie środków bywa wydłużony.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe bardziej elastyczne
Posiadasz jakąś nieruchomość i chciałbyś uzyskać znaczącą kwotę na dalsze inwestycje, a zarazem zależy ci na szybkim otrzymaniu środków? Warto rozważyć pożyczkę od prywatnej instytucji finansowej. Taką właśnie instytucją jest Private Loan Market, która kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców.
Pożyczki PLM to skuteczny zamiennik dla kredytów hipotecznych i pożyczek pod zastaw, oferowanych przez banki. Kto może skorzystać z tej oferty? Jest dostosowana przede wszystkim do potrzeb tych, którzy chcieliby ominąć rozległe procedury bankowe. Skorzystają z niej przedsiębiorcy, którzy posiadają nieruchomości mogące stanowić zastaw, ale nie mają zdolności kredytowej wymaganej przez banki. Pożyczkę od PLM możesz przy tym przeznaczyć na dowolny cel biznesowy.
Odpowiednie zabezpieczenie
Zabezpieczenie w przypadku finansowania od PLM zawsze stanowią nieruchomości. Jako że ta prywatna instytucja pożyczkowa skupia się na finansowaniu projektów zabezpieczonych nieruchomościami, z jej oferty w dużej mierze korzystają mali i średni deweloperzy. Przeznaczają oni finansowanie do inwestycji na rynku nieruchomości.
Jednakże, rozwiązania oferowane przez PLM są atrakcyjne również dla przedstawicieli innych branż, w tym hotelarskiej, produkcyjnej, czy transportowej. Wśród klientów nie brakuje przedsiębiorstw działających na rynku nowych technologii. Warto dodać, że zabezpieczeniem w przypadku pożyczek od PLM mogą być zarówno nieruchomości prywatne, takie jak mieszkania i domy, jak i komercyjne. Zaliczyć do nich możemy lokale handlowe, biurowce czy magazyny.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe wsparcie rozwoju od PLM
Private Loan Market stawia na aktywne wspieranie perspektywicznych firm i ich projektów inwestycyjnych. Pożyczkę uzyskać mogą różni przedsiębiorcy. Deweloperzy mogą liczyć na finansowanie, dzięki któremu zrealizują kolejne budowy.
Co istotne, jako że pożyczka od PLM może być przeznaczona na dowolny cel, pozyskane środki można wydać także na zakup ziemi. Tego rodzaju inwestycji z zasady nie kredytują banki. To pokazuje, jak elastyczna i dostosowana do potrzeb klienta jest oferta tej prywatnej instytucji finansowej.
W PLM wspierane są zresztą wszelkie firmy, które dążą do dynamicznego rozwoju. Jesteś przedsiębiorcą i masz nieruchomość? To oferta dla ciebie. Należy jednak zaznaczyć, że minimalna kwota finansowania w PLM to 500 000 złotych, a pożyczki udzielane są do 50% wartości nieruchomości. Tym samym, z oferty mogą skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy posiadają nieruchomości pod zastaw warte co najmniej milion złotych.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe w PLM – kluczowe zalety
Najważniejsze zalety finansowania oferowanego przez PLM to:
- elastyczność w podejściu do klienta;
- bogate doświadczenie prywatnej instytucji finansowej;
- szybkość procedur;
- brak limitu zaangażowania środków;
- forma finansowania korzystniejsza niż w innych podobnych instytucjach, które z zasady udzielają finansowania do ok. 30% wartości zabezpieczenia pożyczki.
Oferta dla tych, którzy pragną szybkiego rozwoju
Elastyczność, szybkość i wygoda – na to możesz liczyć w przypadku pożyczki pod zastaw od opisanej prywatnej instytucji finansowej. Pamiętaj, że tu decyzja o przyznaniu finansowania każdorazowo jest dokonywana w odniesieniu do konkretnego klienta. Dotyczy to także takich szczegółowych warunków jak oprocentowanie i prowizja. Kluczowe znaczenie mają wartość twojej nieruchomości, a także kwota i okres finansowania.
Pragniesz dynamicznego rozwoju? Nie możesz liczyć na finansowanie z banku? Warto, abyś rozważył alternatywę w postaci prywatnej instytucji finansowej.