Private Loan Market

Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania – warunki przyznawania i istotne informacje

kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania

Jeżeli posiadasz już jakąś nieruchomość, a potrzebujesz środków na inwestycje, możesz wnioskować o kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania. Zobacz, jakie istnieją alternatywy wobec klasycznych kredytów bankowych.

Pożyczka pod zastaw mieszkania to opcja warta rozważenia dla tych osób, które potrzebują pieniędzy i chcą wnioskować o finansowanie w banku lub prywatnej instytucji finansowej. Posiadanie stosownego zabezpieczenia może sprawić, że otrzymasz środki, nawet jeżeli nie dysponujesz w danym momencie zdolnością kredytową, która uprawniałaby cię do wzięcia kredytu lub nie masz środków na wkład własny.

Jeżeli posiadasz odpowiednią nieruchomość, warto przemyśleć kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania. Może on też być wzięty pod zastaw domu, a nawet działki. Banki spojrzą przychylniej na sytuację kredytobiorcy, jeśli pokaże on, że potencjalny kredyt może być zabezpieczony mieszkaniem. Tym bardziej będziesz mógł liczyć na pożyczkę ze strony prywatnych instytucji finansowych, w których z zasady wszelkie procedury przyznawania finansowania są mniej skomplikowane niż w bankach.

Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania – specyfika

Jest to w istocie pożyczka pod zastaw, której bank udzieli ci, uprzednio ustawiając hipotekę w księdze wieczystej wskazanej nieruchomości. Wykorzystanie zabezpieczenia w postaci mieszkania lub domu może znacząco zwiększyć kwotę kredytu, na którą możesz liczyć. Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania to, w zależności od instytucji przyznającej finansowanie, kwoty rzędu kilkudziesięciu procent wartości twojej własności.

Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania to rozwiązanie, z którego nierzadko korzystają młodzi ludzie. Wykorzystują mieszkania rodziców, by ustanowić zabezpieczenie kredytu i pozyskać środki na zakup własnych czterech ścian. Jest to też rozwiązanie dobre dla posiadaczy mieszkań na wynajem czy też przedsiębiorców zajmujących się rynkiem nieruchomości. To efektywne skorzystanie z potencjału nieruchomości, którą dany pożyczkobiorca już posiada. Często lepiej zrobić to niż zaciągnąć kredyt gotówkowy z wysokim RRSO.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw działki – klucz do realizacji planów

Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania – jak go otrzymać?

Jeżeli chcesz uzyskać kredyt pod zastaw, musisz udowodnić, że jesteś właścicielem danej nieruchomości. Niezależnie od tego, czy mowa o mieszkaniach, domach czy działkach. Tym samym, wnioskując o kredyt, musisz przedstawić odpowiednie dokumenty. Może to być na przykład akt własności nieruchomości.

Pamiętaj – także w przypadku wnioskowania o ten rodzaj kredytu mieszkaniowego, bank będzie zwracać uwagę na twoją historię kredytową. Samo posiadanie zabezpieczenia nie stanowi jeszcze o tym, że z pewnością otrzymasz kredyt. Musisz wykazać, że jesteś wypłacalny, jeśli chodzi zarówno o kwotę, jak i koszt kredytu.

Warunek ten dotyczy nie tylko banków, ale i prywatnych instytucji finansowych. Aczkolwiek wypada przy tym dodać, że procedury związane z przyznaniem kredytu hipotecznego pod zastaw innego mieszkania są z zasady dużo dłuższe w przypadku banków. Proces ten w przypadku prywatnych instytucji finansowych jest mniej rozbudowany.

Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania – czego potrzebujesz?

Oczywiście przede wszystkim potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, której jesteś właścicielem. To jasne. Wnioskując o kredyt, musisz mieć przy sobie akt własności lub któryś z dokumentów potwierdzających, że dane mieszkanie, dom lub działka są twoje. Mogą to być na przykład:

 1. odpis z księgi wieczystej;
 2. akt darowizny;
 3. inny akt notarialny;
 4. wypis z rejestru gruntów.

Ważne będą też dokumenty, które potwierdzą twoją wypłacalność. Może to być zaświadczenie o zatrudnieniu, zarobkach czy też wyciąg z twojego konta obejmujący wskazany okres. Pamiętaj, że bank będzie sprawdzał informacje o twoich dawnych zadłużeniach w Biurze Informacji Kredytowej. Formalności w przypadku banków jest więc niemało, a i to tylko najważniejsze z nich. Proces przyznawania pożyczki pod zastaw nieruchomości jest prostszy w przypadku instytucji prywatnych.

Brak dochodów? Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania nie będzie możliwy

Jak łatwo wywnioskować z powyższych informacji, żadna instytucja nie przyzna ci pożyczki, jeżeli nie stać cię na jej spłatę. Zupełny brak dochodów i zatrudnienia sprawia więc, że możesz porzucić marzenia o kredycie.

Przeczytaj też:  Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego – co warto wiedzieć?

Jeżeli jesteś osobą wypłacalną, masz nieruchomości, jednak z jakichś względów w danym momencie nie masz zdolności kredytowej, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Właśnie w takim przypadku skuteczną alternatywą mogą się okazać prywatne instytucje finansowe. Często prezentują one dużo bardziej elastyczne podejście do klientów. Oferują także gamę produktów, które są dostosowane do specyficznych potrzeb pożyczkobiorców.

Pożyczka w Private Loan Market – alternatywa dla kredytu hipotecznego pod zastaw innego mieszkania

Private Loan Market to instytucja, która swoją ofertę kieruje do przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki. Misją, która przyświeca tej firmie, jest wspieranie przedsiębiorców ambitnych, którzy chcą inwestować i rozwijać swoje biznesy. Oferta PLM jest skomponowana właśnie pod potrzeby rozwijających się firm i nie dotyczy osób prywatnych.

Podstawowym czynnikiem, który ma znaczenie przy wnioskowaniu o pożyczkę w tej instytucji, jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Dlatego też, jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który myśli o inwestycjach, posiada odpowiednie potencjalne zabezpieczenie, lecz z jakichś powodów nie ma obecnie zdolności kredytowej, warto, abyś zastanowił się nad ofertą PLM.

Pożyczka pod zastaw mieszkania w PLM – elastyczne podejście

Elastyczne podejście do klienta, jego oczekiwań i potrzeb to jeden z kluczowych wyznaczników funkcjonowania instytucji finansowej, którą jest Private Loan Market. Decyzja o przyznaniu finansowania zawsze podejmowana jest w odniesieniu do konkretnego klienta i jego sytuacji. To samo dotyczy takich kwestii jak okres kredytowania, oprocentowanie czy prowizja.

Nie ma przy tym znaczenia, jaka dokładnie nieruchomość miałaby stanowić zabezpieczenie. Może to być mieszkanie, ale równie dobrze – dom, działka, a także lokal o innym statusie. Mowa tu na przykład o lokalach usługowych czy magazynach, których właścicielem jest pożyczkobiorca. Niezależnie od tego, jaka dokładnie jest twoja nieruchomość, możesz liczyć na finansowanie w PLM.

Pożyczki pod zastaw w PLM – kluczowe zalety

Elastyczność w podejściu do potrzeb pożyczkobiorcy to jedno, ale oferta Private Loan Market to także szereg innych zalet. Stanowią one o tym, że pożyczki w tej instytucji finansowej to rozwiązanie cenione przez przedsiębiorców z wielu branż. Wśród nich, oprócz wspomnianej już elastyczności, można wskazać:

 1. udzielanie finansowania o wiele szybsze niż w przypadku banków;
 2. możliwości finansowania szersze niż w instytucjach bankowych;
 3. brak limitu zaangażowania środków;
 4. doświadczenie i wiedzę prywatnej instytucji finansowej, jaką jest PLM;
 5. formę finansowania tańszą niż w konkurencyjnych instytucjach.
Przeczytaj też:  Pożyczka pozabankowa dla firm. Poznaj rodzaje i wymagania!

Warto bowiem dodać, że w przypadku PLM pożyczkobiorcy mogą liczyć na pożyczki sięgające 50 proc. wartości zabezpieczenia. Podczas gdy w innych analogicznych prywatnych instytucjach finansowych wartości te sięgają ok. trzydziestu procent.

Minimalna pożyczka pod zastaw w PLM

Minimalna wysokość pożyczki w przypadku tej prywatnej instytucji finansowej to pół miliona złotych. Jako że maksymalne finansowanie to wspomniane 50 proc. wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie, nietrudno obliczyć, że aby wnioskować o pożyczkę w PLM, trzeba posiadać nieruchomość wartą milion złotych.

To sprawia, że w naturalny sposób klientami Private Loan Market są przede wszystkim inwestorzy działający w branży nieruchomości. Zaliczają się do nich mali i średni deweloperzy, ale nie tylko. W gronie klientów PLM odnaleźć można firmy z branży hotelarskiej, transportowej czy też z sektora nowych technologii. PLM nie ogranicza się do jednego określonego segmentu rynku. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy mają odpowiednie nieruchomości i szukają środków na rozwój.

Kredyt hipoteczny pod zastaw innego mieszkania czy pożyczka w prywatnej instytucji? Podsumowanie

Jak więc widzisz, istnieją alternatywy dla typowych kredytów bankowych. Pożyczki udzielane przez instytucje takie jak PLM to przykład takich właśnie rozwiązań. Jeżeli jesteś aspirującym przedsiębiorcą i szukasz sposobu na dynamiczny rozwój, warto rozważyć inne opcje niż zwykła oferta bankowa.

To, co odróżnia pożyczki w prywatnych instytucjach finansowych od zwykłych pożyczek hipotecznych to bez wątpienia elastyczność w podejściu do pożyczkobiorcy. PLM nierzadko wspiera cele, których banki nie chcą kredytować. Liczy się także szybkość finansowania. Ta w przypadku instytucji prywatnych znacząco przewyższa ofertę bankową. Dlatego, nawet jeżeli masz zdolność kredytową, by wnioskować o finansowanie bankowe, lecz chcesz ominąć niekończące się procedury, warto przemyśleć alternatywę. 

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h