Private Loan Market

Dofinansowanie dla firm – dla kogo? Jak je zdobyć?

dofinansowanie dla firm

Jesteś deweloperem i potrzebujesz wsparcia finansowego na kolejną inwestycję? Chcesz rozwijać swoją firmę, ale brakuje ci środków? A może masz pomysł na intratny biznes, ale nie masz wystarczających funduszy na jego realizację? Jeśli na jakiekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym jest dofinansowanie dla firm!

Dofinansowanie dla przedsiębiorstw z różnych branż – ograniczenia

Najbardziej naturalną drogą w poszukiwaniu dofinansowania dla firm wydaje się uzyskanie kredytu bankowego. Należy jednak pamiętać, że nie jest to droga prosta. Procedury bankowe przy udzielaniu kredytu niejednokrotnie są nader skomplikowane. Banki wymagają spełnienia szeregu formalności i przedstawienia odpowiedniej dokumentacji.

Kredyt to także często rygorystyczne reguły dotyczące spłaty. Dofinansowanie dla firm ze strony sektora bankowego wiąże się tym samym z jedną zasadniczą niedogodnością – brakiem elastyczności i dostosowania do potrzeb danego przedsiębiorcy.

Dofinansowanie dla firm – alternatywy dla kredytu bankowego

Warto tym samym mieć na uwadze alternatywne metody finansowania. Mogą one zapewnić przedsiębiorstwu odpowiednie źródło środków rozwojowych bez nadmiernie rozbudowanych procedur formalnych. Inwestycjami w rozwijające się spółki na niepublicznym rynku kapitałowym zajmują się między innymi fundusze Venture Capital i Private Equity.

Czym są? Choć oba pojęcia często wykorzystywane bywają zamiennie, występują między nimi pewne różnice. Venture Capital inwestują w mniejsze projekty, często też obciążone większym ryzykiem inwestycyjnym. Z kolei Private Equity najczęściej inwestują długofalowo, w inwestycje, które trwają wiele lat.

Z powyższych źródeł dofinansowania dla firm można pozyskać środki na cele, takie jak zwiększenie kapitału obrotowego czy rozwój nowych technologii. Instytucje finansowe wymienione wyżej koncentrują się na określonych celach i mimo wszystko mają ograniczone spektrum udzielanego wsparcia. Istnieją jednak też podmioty gwarantujące wyjątkową elastyczność. Zalicza się do nich Private Loan Market, wywodzący się właśnie z Venture Capital i Private Equity. Jest to prywatna instytucja finansowa oferująca pożyczki dla przedsiębiorców.

Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czym jest i kto może z niej skorzystać?

PLM – szybkie i wygodne dofinansowanie dla firm

Private Loan Market stawia sobie za cel wspieranie przedsiębiorców, a szczególnie deweloperów, w rozwoju ich biznesów, które wykazują potencjał. Kierunek działań PLM tym samym jest jasny – udziela dofinansowania dla firm, nie zaś dla osób fizycznych. W ten sposób może pomóc rozwijać możliwości rozwojowe przedsiębiorstw w Polsce. PLM stawia na szybkość, wygodę oraz elastyczność. Może to być zarówno dofinansowanie dla firm jednoosobowych, jak i większych spółek. Kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie.

Co istotne, decyzja o przyznaniu finansowania dla firmy w PLM oraz szczegółowe warunki dofinansowania są zawsze ustalane indywidualnie w odniesieniu do sytuacji przedsiębiorstwa ubiegającego się o pożyczkę. Dotyczy to tak oprocentowania, jak i prowizji. Znaczenie mają tu przede wszystkim kwota i okres finansowania, a także przeznaczenie pożyczki i wartość zabezpieczenia, którego dotyczy dofinansowanie na firmę.  

Dofinansowanie dla firm – pożyczki niezabezpieczone i zabezpieczone

W kwestii dofinansowania na firmę warto przedstawić najbardziej ogólny podział pożyczek – są to pożyczki niezabezpieczone hipoteką oraz te zabezpieczone hipoteką. Innymi słowy mowa tu o pożyczkach pod zastaw nieruchomości lub bez takowego zastawu. Łatwo wskazać zalety i wady obu rozwiązań.

Pożyczka niezabezpieczona nieruchomością zawsze wiąże się z mniejszą kwotą, jaką można uzyskać. Wszelkie profesjonalne instytucje finansowe (zarówno banki, jak i instytucje prywatne) w naturalny sposób w przypadku wyższych kwot dofinansowania dla firm będą oczekiwać należytego zabezpieczenia. Zabezpieczenie pożyczki hipoteką sprawia tym samym, że przedsiębiorca może ubiegać się o znacznie wyższe dofinansowanie dla firmy. Koszty pożyczki i jej reguły mogą się również okazać o wiele bardziej korzystne.

Dofinansowanie dla firm rozwijających się

Private Loan Market kieruje swoją ofertę pożyczkową przede wszystkim do przedsiębiorstw, które potrzebują pieniędzy na rozwój, realizację biznes planów i prowadzone inwestycje. Swoją pomoc oferuje w szczególności do deweloperów, a także innych firm, które posiadają odpowiednią nieruchomość, potrzebną do zabezpieczenia pożyczki.

Przeczytaj też:  Pożyczka inwestycyjna a kredyt inwestycyjny – czym się różnią? Co wybrać?

Warto mieć na uwadze, że minimalna kwota dofinansowania dla firm w PLM to pół miliona złotych, a pożyczka będzie stanowić maksymalnie 50 proc. wartości zabezpieczonej nieruchomości. To dużo więcej niż w innych instytucjach finansowych tego typu, gdzie dofinansowanie na firmę sięga maksymalnie ok. 30 proc. wartości zabezpieczenia.

Dofinansowanie dla firm – szansa dla deweloperów i nie tylko

Jak nietrudno policzyć, aby móc ubiegać się o pożyczkę w PLM, potencjalny pożyczkobiorca musi dysponować zabezpieczeniem w postaci nieruchomości o wartości co najmniej miliona złotych. Tylko wtedy może otrzymać minimalną przewidywaną kwotę dofinansowania. Tym samym oferta PLM jest idealnie dostosowana choćby do potrzeb rozwijających się deweloperów, którzy posiadają już odpowiednie aktywa, ale chcą się dalej rozwijać.

Warto też podkreślić, że PLM wychodzi naprzeciw istotnym potrzebom deweloperów. Często mają oni problem z zakupem ziemi, który to zakup nie jest z zasady kredytowany przez banki. Właśnie w tym względzie z pomocą przychodzi prywatna instytucja finansowa, jaką jest PLM. Pomoc ta nie jest przewidziana rzecz jasna wyłącznie dla deweloperów. Każda firma dysponująca odpowiednim zabezpieczeniem i potrzebująca środków na start czy na realizację projektów rozwojowych może zgłosić się do Private Loan Market – instytucji otwartej na rozmaite perspektywiczne inicjatywy biznesowe.

Dofinansowanie dla nowych firm

A co jeśli jesteś przedsiębiorcą dopiero rozpoczynającym działalność? W takim przypadku również oferta Private Loan Market może spełnić twoje wymagania. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który ma dobry pomysł na biznes i posiada odpowiednie zabezpieczenie w postaci działki, mieszkania lub innej nieruchomości, możesz udać się do PLM i wnioskować dofinansowanie dla nowych firm.  

Takie dofinansowanie dla firm w niektórych przypadkach może okazać się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż na przykład dotacje z Funduszu Pracy. Te bowiem wiążą się z koniecznością spełnienia określonej liczby wymogów. Nie ma przy tym znaczenia, czy interesuje cię dofinansowanie dla jednoosobowej działalności gospodarczej czy też dofinansowanie firmy o innej strukturze. Kluczowa kwestia to posiadanie stosownego zabezpieczenia oraz potencjał twojej firmy.

Przeczytaj też:  Czym jest Project Finance? Przekonaj się!

Dofinansowanie dla firm w PLM – najważniejsze cechy i zalety usługi

Dofinansowanie dla firm prywatnej instytucji finansowej PLM wymaga przede wszystkim posiadania nieruchomości mogącej stanowić zabezpieczenie pożyczki. PLM elastycznie dostosowuje się do potrzeb przedsiębiorców, tym niemniej procedura finansowania wymaga uzasadnienia źródła spłaty pozyskanych środków.

Najważniejsze korzyści z dofinansowania dla firm, które możesz uzyskać w Private Loan Market to:

 • szybkość udzielenia finansowania (wielokrotnie przewyższającą tempo procedur bankowych);
 • szersze możliwości dofinansowania dla przedsiębiorstw niż w bankach;
 • elastyczne podejście do potrzeb każdego przedsiębiorcy (zadbamy o odpowiednie dofinansowanie do jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i dla większych przedsięwzięć);
 • wiedzę i doświadczenie, dzięki którym eksperci z PLM mogą dobrać formę dofinansowania dla firm najbardziej odpowiednią dla danego przedsiębiorcy;
 • wsparcie w działalności – misją wynikającą z filozofii PLM jest sprawiać, by klienci mogli się płynnie rozwijać;
 • koszt dofinansowania dla przedsiębiorstw o wiele bardziej korzystny dla przedsiębiorcy niż w innych instytucjach finansowych;
 • możliwość skorzystania z unikalnej struktury finansowania (na zasadzie spółki celowej, co nie wymaga wpisu do hipoteki);
 • dofinansowanie firmy bez limitu zaangażowania środków.

Dofinansowanie dla firm – szansa na rozwój

Jak widzisz, kredyty zaciągane w bankach czy wsparcie z instytucji państwowych to jedynie niektóre z opcji, z których możesz skorzystać, jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie dla firmy. PLM stwarza alternatywę dla innych instytucji, w których często przedsiębiorcy muszą mierzyć się ze skomplikowanymi kwestiami proceduralnymi.

Elastyczność. Wsparcie. Rozwój. Tym wartościom jest wierna prywatna instytucja finansowa PLM. Wynika to z pragmatyzmu i wiary w skuteczną pomoc i dynamiczny rozwój firm, którym PLM udzieli pożyczki. PLM dąży do tego, by mali i średni deweloperzy oraz wszystkie inne firmy chcące się rozwijać, mogły realizować kolejne inwestycje.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

 • Wniosek
 • Oferta do 24h
 • Decyzja
 • Umowa
 • Wyplata do 24h