Private Loan Market

Pożyczka dla deweloperów – prywatna czy bankowa? Sprawdź!

pożyczka dla deweloperów

Sprawdź, jak działa kredyt deweloperski. Dowiedz się, jak funkcjonuje pożyczka dla deweloperów w instytucjach finansowych. Przekonaj się, która z tych form jest dla ciebie lepsza i skuteczniej pomoże w rozwoju deweloperskiego biznesu.

Kredyt deweloperski – na czym polega?

Pożyczka dla deweloperów w tej formie ma charakter celowy. Jest to produkt bankowy, który służy finansowaniu projektów mieszkaniowych. Kto może starać się o kredyt deweloperski? Adresatami tego produktu oferowanego przez banki są firmy deweloperskie, które planują szeroko zakrojone inwestycje. Fundusze pozyskane dzięki kredytowi deweloperskiemu przeznaczają na budowę nowych osiedli czy budynków.

Pożyczka dla firm budowlanych w formie kredytu bankowego może także służyć do refinansowania innych podobnych kredytów. Jednak jego podstawowe przeznaczenie to rzecz jasna finansowanie inwestycji wymagających wielkiego kapitału. Niestety, taka pożyczka dla deweloperów ma dwie zasadnicze wady – uzyskanie jej często nie jest proste, a poza tym by ją otrzymać, należy posiadać wkład własny!

Kredyt deweloperski – warunki

Jak działa kredyt deweloperski? Kredyt ten, jak każdy tego typu produkt bankowy, wiąże się z określonymi formalnościami, które musi spełnić wnioskodawca. Aby zostać pożyczkobiorcą, należy przede wszystkim wykazać przed bankiem zdolność kredytową, a także pokazać rentowność projektu. 

Podstawowym warunkiem jest wskazanie odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. Jednak to dopiero początek drogi, z jaką wiąże się pożyczka dla deweloperów zaciągana w instytucji bankowej. Banki wymagają z zasady bardzo szczegółowej dokumentacji. Procedury związane z uzyskaniem kredytu deweloperskiego są skomplikowane i często trwają dość długo. Tym samym chociaż pożyczka deweloperska w banku pozostaje popularną formą finansowania inwestycji, nie każdy jest w stanie spełnić odpowiednie warunki i ją zaciągnąć.

Przeczytaj też:  Pożyczka hipoteczna dla firm. Finansowanie bankowe i pozabankowe

Kredyt deweloperski dla nowej firmy – niełatwo go uzyskać!

Szczególnie problematyczne staje się to w przypadku firm deweloperskich, które dopiero startują na rynku. Uzyskanie bankowej pożyczki deweloperskiej w takich przypadkach nie jest rzeczą łatwą. Firmy ubiegające się o pożyczki są szczegółowo weryfikowane przez banki.

Co sprawdza bank? Planowane projekty, strukturę majątku i doświadczenie wnioskodawcy, a także szereg innych kwestii. Logicznym jest, że im młodszy i mniej doświadczony jest dany przedsiębiorca, tym większe trudności może mieć z uzyskaniem pożyczki dla deweloperów.

Pożyczka dla deweloperów ze strony prywatnej instytucji finansowej

Obecnie coraz więcej firm deweloperskich w obliczu trudności proceduralnych dotyczących kredytów bankowych poszukuje alternatyw. Jedną z najbardziej skutecznych jest pożyczka deweloperska oferowana przez prywatne instytucje finansowe.

Taką właśnie instytucją jest Private Loan Market. PLM oferuje pożyczki przedsiębiorcom z wielu branż, nie tylko deweloperskiej. Jednak to właśnie deweloperzy stanowią największą grupę klientów tej prywatnej instytucji finansowej. Co warte podkreślenia, w PLM na pożyczki mogą liczyć jedynie przedsiębiorcy, nie zaś osoby fizyczne. PLM wspiera rozwój perspektywicznych firm, stawiając szczególny akcent na dynamiczny wzrost rodzimego rynku deweloperskiego.

Pożyczka dla deweloperów w PLM – dlaczego warto?

Pożyczka dla deweloperów w Private Loan Market to efektywny zamiennik dla typowych hipotecznych kredytów bankowych. Chcesz ominąć skomplikowane bankowe procedury i uzyskać pożyczkę w sposób o wiele prostszy? Choć posiadasz odpowiednie zabezpieczenie i perspektywiczny biznes plan, banki nie stwierdziły u ciebie zdolności kredytowej? Pożyczka w PLM to zatem oferta dla ciebie!

Finansowanie w PLM może być przeznaczone na dowolne cele biznesowe. Jednak pożyczka dla deweloperów, co oczywiste, najczęściej przeznaczana jest na szeroko zakrojone inwestycje, kupno działek, czy budowę mieszkań i osiedli przez firmy deweloperskie. Innym przeznaczeniem są też tak zwane flipy czyli inwestowanie polegające na zakupie nieruchomości poniżej ich cen rynkowych, by następnie zyskać na odsprzedaży nieruchomości (zazwyczaj wyremontowanej). Szybka i wygodna pożyczka dla deweloperów w PLM to sposób na to, by harmonijnie rozwinąć działalność.

Przeczytaj też:  Pożyczka inwestycyjna a kredyt inwestycyjny – czym się różnią? Co wybrać?

Pożyczka dla deweloperów – zabezpieczenie nieruchomościami

Specjaliści Private Loan Market skupiają się na tych projektach, które są zabezpieczone nieruchomościami. Mogą to być zarówno nieruchomości komercyjne (lokale handlowe, magazyny itp.), jak również nieruchomości niekomercyjne, takie jak mieszkania, domy i działki.

Tak zarysowane klarowne zasady sprawiają, że z oferty PLM w dużej mierze korzystają inwestorzy na rynku nieruchomości. Zaliczają się do tego także mali i średni deweloperzy, którzy dopiero budują swoją pozycję na rynku. Celem PLM jest wspieranie ambitnych projektów, przed którymi rysują się perspektywy dynamicznego wzrostu. Nie dotyczy to zresztą tylko branży deweloperskiej. Wśród klientów odnaleźć można przedstawicieli branży hotelarskiej, transportowej, a także tych z sektora nowych technologii.

Pożyczka dla deweloperów w PLM – pomoc przy zakupie ziemi

Istotna kwestia dla przedsiębiorców, z którą wiąże się pożyczka dla deweloperów w Private Loan Market, to wsparcie przy zakupie ziemi. Kredyt deweloperski, jaki można uzyskać w banku, z zasady nie dotyczy zakupu ziemi. Banki najczęściej nie kredytują tych celów inwestycyjnych. W prywatnej instytucji finansowej PLM sytuacja wygląda odmiennie. Pożyczka dla firm budowlanych i deweloperów w PLM może być przeznaczona na dowolny cel biznesowy.

Mali i średni deweloperzy nieposiadający wystarczających środków na realizację danego projektu, mogą liczyć na wsparcie PLM. Banki często nie chcą ryzykować wchodzenia w projekt realizowany przez młodego przedsiębiorcę. W przypadku Private Loan Market znaczenie ma przede wszystkim zabezpieczenie pożyczki nieruchomością.

Pożyczka dla deweloperów w PLM – minimalna kwota

PLM udziela pożyczek do 50 proc. wartości zabezpieczenia. Warto podkreślić, że inne podobne prywatne instytucje finansowe oferują pożyczki o wartości do ok. 30 proc. wartości zabezpieczenia.

Minimalna kwota pożyczki, jaką można uzyskać w Private Loan Market, to 500 tys. zł. Wynika z tego jasno, że minimalna wartość nieruchomości, która może stanowić zabezpieczenie dla pożyczki dla deweloperów to milion złotych.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw w domu klienta – czy to się opłaca? Przekonaj się, jaka pożyczka pod zastaw nieruchomości jest korzystna

Pożyczka dla deweloperów – inna niż wszystkie

Pożyczka deweloperska w PLM to szybkość i wygoda – dużo większe niż w przypadku kredytów deweloperskich w bankach. To także elastyczność w podejściu do klienta. Każdorazowo warunki pożyczki są ustalane indywidualnie. To wreszcie forma finansowania dużo tańsza i korzystniejsza niż w innych konkurencyjnych instytucjach.

To wszystko sprawia, że warto zastanowić się nad tym, czy opłaca się zaciągać klasyczny kredyt deweloperski w banku. Alternatywne źródła finansowania mogą okazać się o wiele skuteczniejszym sposobem rozwoju inwestycji infrastrukturalnych dokonywanych przez deweloperów. Warto, abyś przeanalizował sytuację swojej firmy i zdecydował, jaka forma finansowania będzie dla ciebie najkorzystniejsza!

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h