Private Loan Market

Pożyczka prywatna – korzyści. Sprawdzone pożyczki prywatne to szansa na rozwój firmy!

pożyczka prywatna

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki prywatnej może użyczyć osoba prywatna. Po taką formę finansowania najczęściej sięgają ci przedsiębiorcy, którzy nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, by ubiegać się o kredyt w banku, lub też nie posiadają wkładu własnego. Choć na temat pożyczek prywatnych powstało wiele mitów, faktem jest, że w wielu przypadkach bywa ona swoistym kołem ratunkowym i jedynym możliwym sposobem finansowania.

Uczciwe pożyczki prywatne – czy istnieją?

Pożyczka prywatna to przede wszystkim brak trudnych do spełnienia formalności. Jednak wiele osób nadal obawia się tej formy finansowania. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem niejednokrotnie można usłyszeć o nieuczciwych pożyczkodawcach, którzy wykorzystują trudną sytuację przedsiębiorców. Kodeks cywilny określa co prawda pewne podstawowe zasady dotyczące udzielania pożyczek prywatnych. Jest to choćby oczywisty fakt, że pożyczkodawca musi posiadać odpowiednie środki finansowe. Udzielana przez nich pomoc wiąże się jednak często z bardzo wysokim oprocentowaniem, a nawet z nieuczciwymi praktykami spłaty długu. Bardzo ważny jest zatem wybór sprawdzonej, wiarygodnej osoby, która udzieli pożyczki prywatnej.

Umowa pożyczki prywatnej a podatek

Pożyczyłeś dużą sumę pieniędzy od znajomego? Nie myśl, że spłata ustalonego oprocentowania to jedyne koszty, jakie na ciebie czekają. Pożyczka prywatna wiąże się także z koniecznością odprowadzenia określonej kwoty podatku. W sensie prawnym stanowi o tym ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Kto i kiedy musi opłacić podatek od pożyczki prywatnej? 

Do zapłaty podatku zobowiązany jest rzecz jasna pożyczkobiorca. Wysokość podatku od pożyczki prywatnej wynosi 0,5 proc. kwoty pożyczki. Stawka ta dotyczy pożyczek prywatnych zaciągniętych po 1 lipca 2019 roku. Wcześniej stawka wynosiła 2 proc. Ten, kto opłaca podatek od pożyczki prywatnej, musi też dopełnić odpowiednich formalności. Mowa tu o złożeniu deklaracji PCC-3 do określonego organu podatkowego. Należy także udokumentować wpływ na konto środków uzyskanych w wyniku pożyczki.

Przeczytaj też:  Spółka celowa – deweloper a metody finansowania działalności

Pożyczka prywatna a pożyczka pozabankowa

Co zrobić, gdy nie możesz uzyskać kredytu w banku na przykład z powodu błędnie ocenionego biznesplanu, a warunki pożyczki prywatnej nie są dla ciebie satysfakcjonujące? Sensowną alternatywą jest pożyczka pozabankowa, którą możesz uzyskać w prywatnej instytucji finansowej. Co istotne, pożyczka taka w przeciwieństwie do pożyczki prywatnej nie wiąże się z koniecznością zapłaty podatku.

Właśnie tego rodzaju pożyczek pozabankowych udziela prywatna instytucja finansowa Private Loan Market. Pożyczki udzielane przez PLM odznaczają się dwoma istotnymi cechami – szybkością i wygodą dla pożyczkobiorcy. Rozmaite aspekty pożyczki (takie jak oprocentowanie) są ustalane indywidualnie dla każdego klienta. Znaczenie w tym kontekście ma przede wszystkim kwota pożyczki oraz okres finansowania, a także przeznaczenie pożyczki i wartość zabezpieczenia.

Sprawdzone pożyczki prywatne? PLM to coś więcej!

Oferta Private Loan Market to coś więcej niż pożyczka prywatna dla przedsiębiorców. To szansa inwestycyjna na rozwinięcie działalności. Warto bowiem podkreślić, że pożyczka w PLM dotyczy właśnie przedsiębiorców, nie zaś osób fizycznych.

Oferta PLM skierowana jest do firm z wielu sektorów gospodarki, w tym szczególnie do deweloperów i sektora nowych technologii. PLM udziela pożyczek niezależnie od tego, jak długo firma funkcjonuje na rynku. Na wsparcie mogą liczyć też nowi przedsiębiorcy. To, co ma znaczenie, to odpowiednie zabezpieczenie pożyczki.

Największa elastyczność? Ani pożyczka prywatna ani kredyt bankowy

Pożyczki oferowane przez Private Loan Market to skuteczny zamiennik dla kredytów bankowych. PLM oferuje o wiele większą elastyczność niż instytucje bankowe. Jednocześnie prywatna instytucja finansowa dba o bezpieczeństwo pożyczkobiorców, oferując klarowne i proste procedury związane z udzieleniem pożyczki.

Pożyczki z PLM mogą być przeznaczane na dowolne cele biznesowe. Dlatego jeżeli nie możesz otrzymać kredytu w banku (przykładowo przez brak wkładu własnego), chcesz ominąć wiele przewlekłych procedur i niepokoją cię niejasne meandry pożyczek od osób prywatnych, oferta PLM jest dla ciebie.

Przeczytaj też:  Dofinansowanie dla firm – dla kogo? Jak je zdobyć?

Zabezpieczenie – nieruchomości

Pożyczka prywatna to często niejasne zasady. W przypadku pożyczek z prywatnej instytucji finansowej, jaką jest PLM, zasady związane z udzieleniem pożyczki są przejrzyste. Kluczową kwestią jest zabezpieczenie pożyczki. Jest to z zasady nieruchomość (dom, działka czy mieszkanie). Toteż z finansowania bardzo chętnie korzystają inwestorzy na rynku nieruchomości i deweloperzy, ale również właściciele hotelów, biznesów transportowych, czy produkcyjnych.

Co istotne, zabezpieczeniem pożyczki w PLM może być zarówno nieruchomość prywatna, jak i komercyjna. Mowa tu o takich nieruchomościach, jak lokale handlowe, magazyny, czy biurowce. 

Minimalna kwota pożyczki

W przypadku pożyczek z prywatnej instytucji finansowej, jaką jest PLM, nie ma żadnych górnych limitów kwotowych. Istnieje jednak limit dolny. Minimalna kwota, którą możesz pożyczyć od Private Loan Market, to pół miliona złotych.

Warto dodać, że Private Loan Market udziela pożyczek do 50 proc. wartości zabezpieczonej ziemi lub nieruchomości. Z powyższego jasno wynika, że minimalna wartość nieruchomości, która miałaby stanowić zabezpieczenie twojej pożyczki, to milion złotych. Dodajmy, że konkurencyjne prywatne instytucje finansowe oferują zdecydowanie niższe stawki pożyczek. Zazwyczaj nie przekraczają one ok. 30 proc. wartości zabezpieczenia.

Najważniejsze plusy pożyczek w PLM

Pożyczka w Private Loan Market to coś innego niż kredyt bankowy czy pożyczka prywatna. Jest bardziej bezpieczna niż pożyczka prywatna i bardziej elastyczna, niż przewidują to typowe oferty bankowe. Podsumujmy najważniejsze plusy pożyczek w PLM:

  • szybkość udzielenia finansowania;
  • możliwości finansowania o wiele szersze niż w przypadku banków;
  • elastyczność w podejściu do pożyczkobiorcy;
  • brak limitu zaangażowanych środków.

To wszystko sprawia, że pożyczka w PLM to dobry produkt dla małych i średnich deweloperów chcących realizować szeroko zakrojone inwestycje. Jest także idealny dla każdego przedsiębiorcy, którego celem jest dynamiczny rozwój.

Dla kogo pożyczka w PLM?

Deweloperzy stanowią 90 proc. klientów PLM. Private Loan Market pozostaje jednak otwarte na wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą realizować ambitne cele biznesowe. Dlatego jeżeli posiadasz nieruchomość, która może stanowić odpowiednie zabezpieczenie, odezwij się do specjalistów PLM! Dzięki fachowej i szybkiej pomocy PLM rozwinęło się już wiele firm, nie tylko tych deweloperskich, ale także z branży usługowej, turystycznej czy nowych technologii. Oferowane wsparcie jest skuteczne, a przede wszystkim bezpieczniejsze dla przedsiębiorcy niż typowa pożyczka od osoby prywatnej!

Przeczytaj też:  Kredyty pod zastaw nieruchomości – finansowanie na wyciągnięcie ręki

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h