Private Loan Market

Pożyczka inwestycyjna a kredyt inwestycyjny – czym się różnią? Co wybrać?

pożyczka inwestycyjna

Pożyczka inwestycyjna i kredyt inwestycyjny to dwa różne instrumenty finansowe. Przekonaj się, które z tych rozwiązań jest odpowiednie dla ciebie. Zobacz, jak pożyczka inwestycyjna może pomóc w rozwoju twojej firmy.

Pożyczka inwestycyjna – czym jest kredyt inwestycyjny dla firm?

Kredyt inwestycyjny dla firm to pożyczka udzielana przez instytucje bankowe. Jej celem jest zabezpieczenie płynności finansowej przedsiębiorstwa w kontekście prowadzonych przezeń inwestycji. Kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców można otrzymać od banku po spełnieniu określonych warunków. Zalicza się do nich między innymi wskazanie konkretnego przeznaczenia kredytu. Do przykładowych celów inwestycyjnych, do których można wykorzystać kredyt inwestycyjny dla firm, zaliczamy:

  • powiększenie majątku trwałego;
  • odtworzenie majątku trwałego;
  • modernizacja majątku trwałego.

Kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców – na co?

Pożyczka inwestycyjna dla firm udzielana przez bank może mieć różnorodne przeznaczenie. Często jest to kredyt inwestycyjny dla firm na zakup nieruchomości. Taka pożyczka inwestycyjna może posłużyć między innymi do zakupu lub rozbudowy nieruchomości gospodarczo-usługowych. Kredytobiorca może także wykorzystać środki do zakupu urządzeń czy maszyn przemysłowych, potrzebnych w jego działalności.

Pożyczka inwestycyjna dla firm może także służyć modernizacji określonych części składowych majątku przedsiębiorcy. Mowa tu choćby o sprzęcie komputerowym wykorzystywanym przez firmę. Co oczywiste, im bardziej skomplikowane przeznaczenie pożyczki i tym samym jej kwota, tym trudniej ją uzyskać w banku.

Przeczytaj też:  Spółka celowa – deweloper a metody finansowania działalności

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm

Jeśli chcesz starać się o uzyskanie kredytu bankowego jako początkujący przedsiębiorca, musisz przede wszystkim złożyć wniosek kredytowy. Pamiętaj, że będziesz musiał przedstawić także szereg innych dokumentów, których przy umowie kredytowej będzie wymagał bank. Jakie to dokumenty? Niektóre są łatwiejsze do skompletowania, inne mniej. Do łatwiejszych do zorganizowania załączników, z którymi wiąże się wniosek o kredyt inwestycyjny dla nowych firm, możemy zaliczyć:

  • dokument, który potwierdza, że firma została wpisana do rejestru działalności gospodarczej;
  • zaświadczenie, które pokaże bankowi, że firma nie zalega z płatnościami na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;
  • odpowiednie zaświadczenia, które świadczą o możliwości zabezpieczenia kredytu.

Banki wymagają jednak także innych o wiele bardziej skomplikowanych dokumentów. Zaliczyć do nich możemy szczegółowy biznesplan, w którym uzasadnione będą części składowe projektu, czy szczegółowy cash flow. Jak widzisz, niełatwo jest otrzymać kredyt inwestycyjny dla nowych firm w banku. Procedura ta jest czasochłonna i wymaga skompletowania szczegółowej dokumentacji. Tymczasem inne instytucje finansowe nierzadko wymagają jedynie podstawowych dokumentów. 

Pożyczka inwestycyjna od prywatnej instytucji finansowej – alternatywa dla kredytu

W wielu przypadkach przedsiębiorca nie może skorzystać z kredytów inwestycyjnych, jakie są oferowane przez banki. Może mieć to związek choćby z brakiem zdolności kredytowej lub brakiem danych historycznych, które mogłyby potwierdzić założenia biznesplanu. Co robić w takim wypadku? Na szczęście istnieją alternatywy. Zalicza się do nich pożyczka inwestycyjna ze strony prywatnej instytucji finansowej, takiej jak Private Loan Market, które oferuje atrakcyjne i elastyczne finansowanie wielu przedsiębiorcom.

Jakim? Do klientów PLM zaliczają się przede wszystkim mali i średni deweloperzy, którzy chcą aktywnie rozwijać swoją działalność. A pożyczka inwestycyjna ze strony prywatnej instytucji finansowej umożliwia im realizację tych planów. Jednak deweloperzy to nie jedyna grupa docelowa. PLM jest otwarte na przedsiębiorców z wielu branż. Zaliczają się do nich firmy z branży hotelarskiej, transportowej czy z sektora nowych technologii. Niemal każdy może uzyskać pożyczkę do PLM. Warunek? Chęć rozwoju, ambitne cele inwestycyjne oraz odpowiednie zabezpieczenie pożyczki inwestycyjnej.

Przeczytaj też:  Kredyt pod zastaw mieszkania – bez zdolności kredytowej

Pożyczka inwestycyjna w PLM – zabezpieczenie

Private Loan Market udziela pożyczek inwestycyjnych do kwoty wynoszącej aż 50 proc. wartości zabezpieczenia. Warto podkreślić, że inne prywatne instytucje finansowe oferują pożyczki dużo niższe, z zasady nieprzekraczające 30 proc. wartości zabezpieczenia. Minimalna wartość pożyczki, jaką możesz zaciągnąć w prywatnej instytucji finansowej, to pół miliona złotych. Zabezpieczenie w przypadku pożyczki inwestycyjnej w PLM stanowią nieruchomości. 

Mogą to być zarówno nieruchomości komercyjne (lokale handlowe, magazyny etc.), jak też nieruchomości prywatne (domy, działki, mieszkania). Jak wynika z informacji przedstawionych wyżej, wartość takiej nieruchomości nie może być mniejsza niż milion złotych.

Pożyczka inwestycyjna w Private Loan Market – oferta dla przedsiębiorców

PLM chce pomagać w rozwoju biznesu w wielu branżach – od deweloperskiej do sektora nowych technologii. PLM wspiera ambitne i perspektywiczne projekty inwestycyjne realizowane przez dynamicznych przedsiębiorców. Dlatego też oferta jest przeznaczona właśnie dla firm, nie dla osób fizycznych.

Pożyczka inwestycyjna w Private Loan Market to skuteczny zamiennik dla klasycznego kredytu inwestycyjnego oferowanego przez instytucje bankowe. Pożyczka inwestycyjna w PLM to brak przewlekłych procedur i wysoki poziom elastyczności względem klienta. Każdorazowo indywidualnie ustalane są wszelkie aspekty związane z finansowaniem ze strony PLM. Zaliczają się do nich takie kwestie, jak chociażby oprocentowanie pożyczki.

Pożyczka inwestycyjna w PLM – kluczowe zalety

Podsumujmy najważniejsze zalety pożyczki inwestycyjnej dla przedsiębiorców w Private Loan Market. Są to przede wszystkim:

  • elastyczność w podejściu do klientów;
  • szybkość i wygoda;
  • forma finansowania bardziej atrakcyjna kosztowo niż w innych instytucjach;
  • brak limitu zaangażowania środków;
  • brak skomplikowanych procedur (jak w przypadku kredytów inwestycyjnych oferowanych przez banki).

Pożyczka inwestycyjna w PLM – alternatywny kredyt inwestycyjny dla małych firm i tych większych

Jak widzisz, pożyczka inwestycyjna ze strony prywatnej instytucji finansowej może stanowić znakomity zamiennik dla klasycznych instrumentów finansowania działalności przedsiębiorstw. Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na rozwój swojej firmy, warto zastanowić się właśnie nad taką formą finansowania. PLM nie udziela kredytów, lecz właśnie pożyczek, które stanowią dla nich skuteczną alternatywę.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw nieruchomości – pozabankowe

Rozpatrz wszelkie za i przeciw. Zbadaj swoją zdolność kredytową. Zastanów się nad możliwościami, a także potrzebami swojej firmy. Jeżeli zależy ci na wartościach, takich jak elastyczność, indywidualne podejście do klienta, czy wiedza i doświadczenie doświadczonej instytucji, pożyczka inwestycyjna w PLM może być dobrym rozwiązaniem!

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h