Private Loan Market

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego – co warto wiedzieć?

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego może ci pomóc, jeśli potrzebujesz pilnie środków na dalsze inwestycje. Sprawdź, jakie alternatywy wobec tego rozwiązania możesz znaleźć.

Przy planach inwestycyjnych zdarza się, że tymczasowo brakuje środków, a kredyt gotówkowy nie zaspokaja potrzeb podmiotu. Jeśli jest on posiadaczem nieruchomości, sprawa przedstawia się zgoła inaczej. Sytuacja ta może dotyczyć różnego rodzaju podmiotów, w tym choćby przedsiębiorców, którzy posiadają lokale handlowe. Rozwiązaniem może być kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego. Jak z niego skorzystać? I czy to aby jedyna skuteczna forma, dzięki której wykorzystasz swoją nieruchomość w celu zdobycia finansowania? Przekonaj się!

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego – czym jest?

Na początku warto wskazać zasadniczą różnicę między kredytem hipotecznym jako takim a kredytem hipotecznym pod zastaw mieszkania własnościowego. Jeżeli wnioskujesz w banku o środki na sfinansowanie zakupu mieszkania, a nie posiadasz innej nieruchomości, która mogłaby służyć jako zastaw, owo finansowanie musisz spożytkować właśnie na zakup lokalu. Cel jest jasno określony. 

Jeżeli masz mieszkanie własnościowe i wnioskując o pożyczkę, wykorzystasz je jako zastaw, sprawa wygląda inaczej. W ramach takiej pożyczki hipotecznej możesz bowiem przeznaczyć środki na dowolny cel. To rozwiązanie bardziej elastyczne. Jest to więc w istocie pożyczka, która zostaje zabezpieczona nieruchomością. 

zobacz też: https://plmfund.pl/kredyt-hipoteczny-pod-zastaw-innego-mieszkania-warunki-przyznawania-i-istotne-informacje/

Niekoniecznie zastawem musi być mieszkanie własnościowe, choć to jedna z opcji bardzo często wykorzystywanych przez pożyczkobiorców. Rodzaje lokali, które są brane pod uwagę przez banki, to przede wszystkim mieszkania, domy, działki rolne oraz budowlane. Niestety, nie będziesz mógł wnioskować o taki kredyt, jeżeli posiadasz tylko ziemię rolną lub działkę rekreacyjną. Mieszkanie własnościowe jest tym samym jedną z bardziej pewnych opcji.

Przeczytaj też:  Pożyczki pod zastaw w domu klienta – czy to się opłaca? Przekonaj się, jaka pożyczka pod zastaw nieruchomości jest korzystna

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego – kto może skorzystać?

Najczęściej wnioskujący sam jest właścicielem danego mieszkania. Jednak nie jest to konieczne. Może być i tak, że dana osoba wnioskuje o kredyt pod zastaw mieszkania własnościowego należącego do rodziców; mowa zwykle o ludziach młodych. 

Oczywiście, sam zastaw to nie wszystko. Wnioskujący musi udowodnić przed bankiem, że będzie w stanie spłacić kredyt. Tak jak zawsze w tego typu przypadkach, bank określa zdolność kredytową danej osoby, biorąc pod uwagę przede wszystkim jej dochody. Co istotne, przy wykorzystaniu omawianego tu rozwiązania, wkład własny nie jest aż tak istotny jak w przypadku innego rodzaju kredytów. Zastaw, który wykorzystasz, może ograniczyć wymaganą kwotę wkładu.

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego – konieczny warunek kredytowy

Aby ubiegać się o pożyczkę w tej formie, musisz być właścicielem nieruchomości. Lub, jak w sytuacji zarysowanej powyżej – wykorzystać nieruchomość innej osoby za jej zgodą i wykazać, że należy właśnie do niej. Jesteś także zobowiązany do udowodnienia tego faktu przed instytucją, w której wnioskujesz o finansowanie. Niezależnie od tego, czy mowa o banku, czy prywatnej firmie finansowej, musisz wykazać, że dane mieszkanie należy do ciebie.

Pamiętaj przy tym, że własnościowa nieruchomość to taka, która nie jest obciążona żadnymi zobowiązaniami, w tym hipoteką. Taki właśnie status nieruchomości musisz wykazać przed pożyczkodawcą. Jeżeli jesteś jednym ze współwłaścicieli nieruchomości, możesz uzyskać pożyczkę pod warunkiem, że zgodzi się na to drugi współwłaściciel. Powinieneś przy tym pamiętać, że pożyczki tego typu nie są nieograniczone. W zależności od banku, wysokości kredytów mogą się różnić. Zawsze stanowią jednak określony procent wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania własnościowego – dokumenty

Wnioskując o finansowanie w tej formie, jesteś zobligowany do przedstawienia szeregu dokumentów. Co oczywiste, musisz przedłożyć bankowi potwierdzenie własności. Może to być, na przykład, notarialny akt własności. Konieczny może się okazać także odpis z rejestru gruntów lub księgi wieczystej. Odpis z rejestru gruntów jest konieczny jednak tylko wtedy, gdy przedmiotem zastawu jest nie tyle mieszkanie własnościowe, co działka budowlana.

Przeczytaj też:  Kredyt pod zastaw działki. Przekonaj się, jak może ci pomóc!

Jeżeli ubiegasz się o tego typu kredyt w banku, pamiętaj, że jako kredytobiorca musisz także przedstawić stosowne zaświadczenia o zarobkach. Dzięki nim wykażesz, że będziesz w stanie spłacać raty kredytu. Może być także konieczny wyciąg z twojego konta bankowego, pokazujący aktualną sytuację finansową. W ostatecznym rozrachunku, jeżeli wnioskujesz o tego typu kredyt w banku, musisz posiadać zdolność kredytową nieco większą niż w przypadku typowego kredytu hipotecznego czy gotówkowego.

Skuteczna alternatywa – prywatna instytucja finansowa

Istnieją jednak sposoby, by ograniczyć liczbę formalności. Możesz wnioskować o pożyczkę pod zastaw mieszkania własnościowego ze strony prywatnej instytucji finansowej. W tego typu instytucjach procedury z zasady są nieco prostsze, a samo przyznanie finansowania przebiega szybciej.

Tak właśnie jest w Private Loan Market – firmą, która stawia na szybkość, wygodę i elastyczność w podejściu do klienta. Swoją ofertę kieruje nie do osób fizycznych, lecz do przedsiębiorców. Tym samym, jeżeli posiadasz własną firmę, potrzebujesz środków na rozwój i masz mieszkanie własnościowe lub inną nieruchomość, może to być opcja dla ciebie. W PLM decyzja o przyznaniu finansowania oraz jego warunki są ustalane zawsze w odniesieniu do konkretnego przypadku. Dotyczy to takich kwestii jak kwota pożyczki, oprocentowanie, prowizja czy okres kredytowania.

Pożyczka w PLM – duża elastyczność

Pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel. Skorzystasz z niej także w przypadku, gdy nie masz odpowiedniej zdolności wymaganej przez banki lub po prostu zależy ci na ominięciu długich procedur. To, co się liczy, to zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Jak więc widzisz, pożyczki w PLM to efektywny zamiennik dla kredytu hipotecznego pod zastaw mieszkania własnościowego.

Pożyczka w Private Loan Market – najważniejsze zalety

Do kluczowych plusów pożyczek udzielanych przez PLM można zaliczyć:

  • elastyczność w podejściu do pożyczkobiorcy;
  • możliwości finansowania szersze niż w przypadku banków;
  • bogate doświadczenie;
  • finansowanie udzielane szybciej niż w bankach;
  • formę finansowania tańszą niż w konkurencyjnych instytucjach.
Przeczytaj też:  Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czym jest i kto może z niej skorzystać?

Usługa oferowana przez PLM wymaga uzasadnienia źródła spłaty i posiadania nieruchomości, która może stanowić zabezpieczenie pożyczki. Nie są to jednak procedury tak skomplikowane jak w przypadku banków.

Co może być zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej? Ile można pożyczyć pod zastaw nieruchomości?

Mogą to być mieszkanie własnościowe, ale także dom lub działka. Zabezpieczeniem pożyczki w PLM bywają także magazyny czy lokale handlowe, należące do firm wnioskujących o finansowanie. Wśród nich znaleźć można przedstawicieli branży hotelowej, transportowej, a także nowych technologii.

Minimalna kwota finansowania oferowana przez Private Loan Market to 500 000 zł. Przy czym, możesz otrzymać pożyczkę do 50% wartości nieruchomości. To o wiele więcej niż w przypadku konkurencyjnych, prywatnych instytucji finansowych. Tam z zasady kwota ta sięga ok. 30% wartości.

Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego w PLM – dla kogo?

Jak już zaznaczono, oferta Private Loan Market jest kierowana do przedsiębiorców. Wśród klientów PLM znajduje się wiele firm z branży deweloperskiej. W ramach oferty tej prywatnej instytucji finansowej mogą one liczyć choćby na pożyczki, których celem jest zakup ziemi. To ważny element oferty PLM dla deweloperów, jako że banki z zasady unikają kredytowania tego rodzaju inwestycji.

Oferta Private Loan Market jest idealna dla małych i średnich deweloperów mających jakieś nieruchomości, którzy chcieliby dalej rozwijać działalność. Sprawdzi się przy planach inwestycyjnych, których z różnych powodów nie chcą finansować banki. Do PLM mogą przyjść firmy z różnych branż. Ta prywatna instytucja finansowa stawia sobie za cel efektywne wsparcie w rozwoju biznesu, niezależnie od jego specyfiki.

Kredyt pod zastaw mieszkania własnościowego w banku czy alternatywa?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i dysponuejsz odpowiednim zabezpieczeniem, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze w kontekście finansowania. Jeżeli są to szybkość, wygoda i elastyczność, warto, abyś zastanowił się nad skorzystaniem ze wsparcia prywatnej instytucji finansowej. Zapewni ci ono o wiele większą swobodę. A, przede wszystkim, zdecydowanie łatwiejsze uzyskanie środków.

Szybkość i profesjonalizm

Cenimy Twój czas – wypłata w mniej niż 48h

  • Wniosek
  • Oferta do 24h
  • Decyzja
  • Umowa
  • Wyplata do 24h